reklama

T-mobile začal v Praze testovat síť SIGFOX

T-mobile začal v Praze testovat síť SIGFOX
2015-05-22T11:20:44+02:00
• 22. 5. 2015
1

Ve spolupráci s německou firmou Blue Cell Networks a francouzskou SIGFOX začal na několik svých BTS stanic v Praze zkušebně montovat vysílače pro bezdrátovou síť SIGFOX, která zajišťuje komunikaci pro internet věcí a M2M. Během pilotního testu, trvajícího 3 měsíce, se otestuje zejména kvalita pokrytí a síla signálu uvnitř budov. Celý test bude probíhat s reálnými zařízeními (sledování železničních vagónů nebo monitoring volných parkovacích míst)

Výhodou úzkopásmové technologie SIGFOX je obousměrná komunikace, úsporný provoz, a relativně daleký dosah vysílače (30 až 50 km na venkově a 3 až 10 km v husté městské zástavbě) . Zároveň přináší nižší nároky na baterie v zařízeních a tím výrazně prodlužuje jejich životnost.

sigfox-corporate

Po ukončení testu a zhodnocení výsledků se T-Mobile, Blue Cell Networks a SIGFOX rozhodnou, zda technologií pokryjí celou Českou republiku. První výsledky by měly být známy během letních prázdnin.

2013-07-14-eete-jh-sigfox

Společnost SIGFOX je poskytovatelem konektivity přímo určené pro internet věcí. Technologií je již nyní pokryto 1,5 milionu čtverečních kilometrů ve dvanácti evropských zemích.

zdroj: tisková zpráva

 

reklama
reklama

Martin Čollák

Student Střední průmyslové školy. Rád cestuje, hlavně vlakem.

Komentáře

pavel karasek

VIP 22. 5. 2015, 19:04

To vypadá dost dobře. T-mobile je inovativní

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim