reklama

Smart Lock v Androidu dostává bezpečnostní rozšíření

Smart Lock v Androidu dostává bezpečnostní rozšíření
2015-05-22T08:30:41+02:00
• 22. 5. 2015
4

Android 5.0 Lollipop přinesl nejrůznější novinky, ale taktéž bezpečnostní prvky. Konkrétně byla představena funkce Smart Lock, která zjednodušuje používání zařízení s Androidem. Příkladem mohou být důvěryhodná místa. Stačí nastavit adresu a na dané lokalitě bude smartphone či tablet odemknutý. Taktéž je součástí důvěryhodné zařízení, kde stačí mít připojené bluetooth sluchátka, hodinky nebo náramek. V neposlední řadě Google přidal důvěryhodný hlas nebo nošení na těle.

Všechny tyto funkce cílí jen na odemknutí Androidu. Pokud máte jednu nebo i více z těchto možností zapnuté, můžete dodatečně uzamknout zařízení stisknutím zámku v dolní části uzamykací obrazovky.

nexus2cee_smart-lock-4h-notification 2015-05-21 16.57.09

Nyní s aktualizací Google Play Services dochází k rozšíření možností. Jakmile nepoužíváte Android přes 4 hodiny, dojde k automatickému zamknutí. Nejedná se o volitelné nastavení, tudíž si na novinku budete muset jednoduše zvyknout. O uzamknutí budete informováni notifikací, že jste nepoužili smartphone či tablet přes 4 hodiny.

Zdroj: androidpolice.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

lukáš boháček

22. 5. 2015, 13:33

nejvíc bych bral, kdyby šlo nastavit, aby při připojení k dané wifi se tablet nezamykal..je to podobné lokalitě, která se zjistí podle wifi, ale proč to nejde jen přes wifi..nevíte někde, v čem je problém že tato funkce nefunguje?

Libor Foltýnek

23. 5. 2015, 9:20

Ono to bere podle názvu a ten si každý může nastavit jak chce. Na KitKatu existuje aplikace, která to přesně takto umí, bohužel Lollipop odstřelil API a tak tam už nefunguje :(

Adam Šimek

22. 5. 2015, 12:42

Me stve, ze SmartLock neni postaven na public API. Doufam, ze to bude jedna z veci, ktere se zmeni po letosnim I/O..

Libor Foltýnek

22. 5. 2015, 11:16

Pěkné, postupně tu funkci zabíjejí :(
Nejdřív se mi zobrazilo, že nemůže stáhnout informace o zabezpečení z hodinek (nebo tak něco) a tudíž první odemčení musím udělat ručně, teď tohle (on se mi mobil v noci stejně zamykal)… Proč se věci musí neustále měnit? :(

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim