reklama

Telefony s Windows 10 půjde snadno proměnit na PC, stačí je připojit k monitoru

Telefony s Windows 10 půjde snadno proměnit na PC, stačí je připojit k monitoru
2015-04-30T13:59:14+02:00
• 30. 4. 2015

win10continuum

Pamatujete si ještě na téměř 2 roky starý projekt Ubuntu Edge? Jednalo se o první telefon s mobilní verzí Ubuntu, který se po připojení monitoru, klávesnice a myši proměnil na kapesní počítač s plnohodnotnou verzí systému. O Ubuntu Edge ale nakonec nebyl dostatečný zájem, a tak nikdy nespatřil světlo světa.

S podobnou myšlenkou si nyní pohrává i Microsoft, který včera na své vývojářské konferenci Build 2015 mimo jiné představil i podporu Windows 10 funkce s názvem Continuum pro telefony. Díky tomu si budete moci k budoucím telefonům s Windows 10 připojit svůj monitor či televizi a Bluetooth klávesnici s myší a vytvořit tak „plnohodnotné“ PC. Zapomeňte ale na spouštění .exe programů, používat půjdou jen Windows Apps stažené z Windows Store.

Joe Belfiore z Windows týmu názorně předvedl Continuum pro telefony se sadou Microsoft Office, kdy spárováním telefonu s monitorem se z mobilního Outlooku, Wordu nebo Excelu staly plnohodnotné aplikace s fungujícími klávesovými zkratkami, které znáte ze svého počítače nebo tabletu s Windows, a to díky společnému zdrojovému kódu. Stejným způsobem budou fungovat všechny univerzální aplikace, které si stáhnete z Windows Store.

Výhodou je i nezávislost telefonu, který po přepnutí do režimu Continuum můžete nadále samostatně používat a uskutečňovat tak třeba hovory. Rovněž budete moci například sledovat film uložený v telefonu na propojené televizi, a na tom samém telefonu vyřizovat e-maily. Continuum bude dostupné společně s vydáním Windows 10 ke konci tohoto léta pro vybrané prémiové telefony.

Zdroje: theverge.com, windowscentral.com, youtube.com

reklama
reklama

Martin Šindler

Technologický nadšenec, který si rád hraje se vším, co má displej. Na Dotekománii píše především o aplikacích pro Android a Windows Phone, které ho nějakým způsobem dokážou zaujmout. Občas nějakou tu aplikaci rovněž přeloží do češtiny.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim