reklama

Mapy.cz nově nabízí jízdní řády pro celou ČR

Mapy.cz nově nabízí jízdní řády pro celou ČR
2015-04-29T12:09:17+01:00
• 29. 4. 2015
8

Seznam.cz dnešním dnem nově nabízí uživatelům na portálu Mapy.cz plánovač tras, který umí plánovat cestu veřejnou dopravou z jakéhokoliv místa České republiky. Společnost využívá dat o jízdních řádech, která zveřejňuje společnost CHAPS. Jedná se o náročné zpracování, protože musí získávat data ze souborů, které jsou ve formátu Excel. Seznam má v plánu i nadále pracovat na zpřístupnění těchto dat ve skutečně otevřeném formátu. To v tiskové zprávě uvedl Michal Feix, prokurista Seznam.cz

logo-mapy-cz

Několik týdnů se Seznam staral o to, aby na jím zveřejňovaných datech mohla pracovat také populární aplikace Pubtran. Ta v minulosti pracovala právě s daty společnosti CHAPS. Aby mohla být aplikace Pubtran i nadále zdarma, muselo však dojít ke změně. Nakonec se tedy zástupci Seznamu dohodli s autorem aplikace, Františkem Hejlem, na jejím odkoupení. Seznam tak  může nabídnout vyhledávání dopravního spojení i skrze tuto mobilní aplikaci.

V rámci mobilní aplikace dojde i k dalším změnám. Ty se dotknou například vzhledu aplikace. Pozměněny budou také některé funkce Pubtranu. Novinky se týkají možnosti naplánování trasy hromadnou dopravou tak, jak jí znáte na portálu Mapy.cz. Uživatelé si budou moci plánovat spojení napříč celou republikou bez nutnosti volby konkrétní oblasti. A chybět nebude ani možnost vyhledání spojů v závislosti na vaší poloze. Uživatelé budou na přijíždějící spoje upozorněni také prostřednictvím notifikace.

Screenshot_2015-04-29-15-40-47 Screenshot_2015-04-29-15-41-11 Screenshot_2015-04-29-15-41-20

Nová verze aplikace

Seznam má v plánu aplikaci Pubtran rozšířit i pro další platformy. Do budoucna by se aplikace mohla rozšířit například o data o číslech nástupišť, cenách spojení, informacích o zpoždění, atd. Vše ale závisí na tom, jak budou taková data otevírána, a zda budou otevírána ve vhodných formátech.

logo-app Pubtran (Jízdní Řády) Seznam.cz, a.s. Zdarma ANDROID

Zdroj: Tisková zpráva

reklama
reklama

Jiří Smrž

Fanoušek operačního systému Android, ale se zkušenostmi i s iOS a Windows Phone. Ve volném čase se rád věnuje sportům a sledování filmů nebo seriálů.

Komentáře

Jan Josef Kubicek

29. 4. 2015, 15:06

Jen zbaštit tiskovou zprávu a udělat z ní článek je jedna věc a mít základní přehled o situaci v aplikacích je věc druhá.
Namísto Pubtranu vznikla už dávno aplikace Jízdnířády iDNES.cz:
https://play.google.com/store/apps/details?id=cz.mafra.jizdnirady&hl=cs
která je zdarma a nikdy zpoplatněná nebyla.

Viz popis aplikace. Aplikace Jízdní řády je oficiální aplikací celostátních jízdních řádů iDNES.cz. Jejím autorem je František Hejl, tvůrce starší aplikace Pubtran, který ji pro iDNES.cz rozšířil o nové funkce, například zastávkové jízdní řády, a bude ji dále rozvíjet.

Hledejte dopravní spojení jednoduše. Kompletní vlakové, autobusové a městské spojení po celé ČR. Detail trasy se zobrazením přímo na mapě. Najdete i zastávkové jízdní řády. Možnosti upřesnění hledání, které znáte z nejpoužívanější webové služby jizdnirady.idnes.cz.

V bodech:
– inteligentní našeptávač stanic – usnadňuje vyhledávání
– využívá oficiální data IDOS, která jsou vždy aktuální
– autobusy, vlaky, MHD
– oficiální mapy Dopravního podniku ve vybraných městech
– svou jízdu si můžete uložit do kalendáře jako událost
– nastavení upomínky, abyste nepropásli spojení
– sdílení spojů emailem a pomocí sms
– historie vyhledávání a oblíbené spoje
– GPS lokalizace

Přemysl Vaculík

VIP 29. 4. 2015, 15:11

Tady se mi zase zdá, že někdo nesnese, když se nehovoří o jeho aplikaci. Ale je fajn, že nás sledují i v iDnes :)

Jan Josef Kubicek

29. 4. 2015, 15:23

Nehovořit a přehlížet není to samé :-) Zvlášť když je JR iDNES nad 1.000.000 instalací a Pubtran o řád níž. Jinak proč bych Vás nesledoval – rád procházím zajímavé weby a dotekomanie mezi ně patří. JJK

Přemysl Vaculík

VIP 29. 4. 2015, 15:30

Ale tento článek nesrovnává, ale pouze informuje o změně na trhu. Vy si zde spíš děláte reklamu.

Jan Josef Kubicek

29. 4. 2015, 15:33

Jestli je to skutečně článek, tak by to neměla být jen opsaná tisková zpráva :-) Čímž netvrdím, že se nám takhle politovánihodná věc v iDNESu maximálně jednou za deset let také nestane :-)

Tomáš Frühauf

29. 4. 2015, 16:05

Škoda že ten design a vlastně všechno v tý aplikaci je ještě z dob Mezopotámie :’D

Jan Josef Kubicek

29. 4. 2015, 16:12

Data jsou komplet a na 99.9% bez chyb, včetně zahraničních spojů, přípojů a přestupů. Layout je zastaralý, máte pravdu. Už máme rozmalovanou novou verzi appky, pracují na tom vývojáři v iDNESu i kolegové v CHAPSu.

Martin Sadový

1. 5. 2015, 13:22

„Namísto Pubtranu vznikla“ – jako brand, nikoliv na místo.
„tvůrce starší aplikace Pubtran“ – možná tak od prvního vydání, ale udržovanější, krásnější (a bez reklam za 25kč)
No body jsou stejné, jako měl původní pubtran.

Chápu, že zestáváte idnes, ale není trochu moc, když v komentáři je 4x odkaz na idnes (ano, jde to napsat i bez .cz)? A zbaštit tiskovku, možná, ale je potřeba říct, že CHAPS tlačil na pubtran, aby aplikaci zpoplatnil – nebo to tak není? Mimochodem je to smutné, jak si CHAPS brání data a znemožnuje jejich jednoduché zpracování.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim