reklama

HTC Cello konkurencĂ­ pro Android Auto a Apple CarPlay?

HTC Cello konkurencĂ­ pro Android Auto a Apple CarPlay?
2015-04-05T10:23:44+01:00
• 5. 4. 2015

Když Google představil v minulém roce systém Android Auto, bylo jasné, že samotné nasazení bude nějakou dobu trvat. V první řadě se musí přizpůsobit samotní výrobci aut, kteří musí integrovat nový systém a rozhraní do aut. Nedávno došlo k mírnému posunu s vydáním oficiální aplikace Android Auto, díky které lze stejnojmenný systém používat, i třeba s multimediálními systémy od jiných výrobců, samozřejmě se systémem Android Auto.

Hlavním konkurentem pro Google je Apple se svým systémem Apple CarPlay. Dle informací a uniklých materiálů se na tento segment trhu chystá i společnost HTC. Ta má testovat již od minulého roku produkt nesoucí kódový název HTC Cello. Novinka by měla komunikovat s autem skrze technologie CAN bus a RS485. S telefonem bude komunikace zajišťována skrze Bluetooth a MHL.

0626-android-auto-970-630x420

V současnosti mají probíhat testy například s nočním viděním, sonarem, Mini HMI, DVD a systémy pro monitorování tlaku v pneumatikách či vybočení z jízdního pruhu. Samozřejmě se nezapomnělo na navigaci a GPS. HTC Cello má být postaveno na Androidu 4.4 KitKat s nadstavbou Sense Automotive upravenou pro použití v automobilech. Další informace se týkají možnosti propojení s jakýmkoliv smartphonem s Androidem.

Není známo, kdy a jestli dojde k uvedení na trh. Pokud by HTC chtělo konkurovat Applu a Googlu, musí si zajistit podporu ze strany výrobců aut či příslušenství. Možná se bude jednat o samostatný produkt, který si bude moci vložit jakýkoliv zákazník do auta.

Zdroje: reddit.com, 9to5google.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

TmavĂ˝ reĹľim