reklama

Oživí Apple řadu C v letošním roce?

Oživí Apple řadu C v letošním roce?
2015-03-30T08:00:59+02:00
• 30. 3. 2015

Deník Digitimes přináší první informace týkající se nových iPhonů pro letošní rok. Do jaké míry jsou důvěryhodné, nelze určit, přestože určité spekulace probíhají již delší dobu v kuloárech. Společnost Apple by údajně měla opět oživit myšlenku třetího iPhonu, který v roce 2013 přišel v plastové podobě pod označením 5c, vystrnadil v portfoliu starší iPhone 5 a následný neúspěch na mobilním trhu způsobil jeho bleskurychlý konec.

iPhone 6

V Cupertinu se pravděpodobně nepoučili z nezdaru, neboť mají doslova resuscitovat řadu C a zařadit do ní 4palcový iPhone 6c s nynějším procesorem A8. Výrobu obstará společnost Wistron, kdežto produkci novějších iPhone 6s/6s Plus zajistí ověřený Foxconn s Pegatronem. Dále firmy Japan Display, Sharp, LG dodají LTPS displeje pro iPhone 6c/6s Plus. Prostřední iPhone 6s dostane panel od jedné z dvojic, buď od Japan Display nebo jihokorejského LG.

Všechny tři přístroje bez rozdílu bude chránit sklo Gorilla Glass, nabídnou NFC technologii či snímač otisků prstů. Hardwarovou část u iPhonu 6s/6s Plus zastoupí nový procesor A9. Co se týče 4palcového iPhonu 6c, Apple si stále stojí za názorem, že kompaktní displej přináší mnoho výhod při používání. Navíc skalní fanoušky bezpochyby potěší možnost přechodu k tolik oblíbené klasice. Ovšem Tim Cook musí nejdřív zapomenout na plast, křiklavé barvy a nálepku cenově dostupného iPhonu.

Zdroj: appleinsider.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá přes dlouhých 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim