reklama

BlackBerry – zařízení se zahnutým displejem a novinka Leap

BlackBerry – zařízení se zahnutým displejem a novinka Leap
2015-03-03T11:00:35+01:00
• 3. 3. 2015

Veletrh MWC pokračuje dalším dnem. Na řadu se dostalo BlackBerry, které představilo své plány do budoucna. Za pozornost pak stojí koncept chytrého telefonu, který se trochu podobá nově představenému Galaxy S6 Edge.

bb-new

Podoba spočívá v tom, že i tato novinka od Blackberry bude vybavena zahnutým displejem po obou stranách. Nejedná se však o plně dotykový telefon. Kromě dotykového displeje bude zařízení disponovat i, pro BlackBerry tolik klasickou, hardwarovou klávesnicí. Klávesnice bude vysunovací, čímž může zaujmout řadu uživatelů, kteří spojení většího dotykového displeje s hardwarovou klávesnicí požadují. Bližší podrobnosti sděleny nebyly.

BlackBerry Leap

Fanoušci této společnosti se zároveň dočkali představení novinky v podobě modelu BlackBerry Leap. Leap je vybavený 5palcovým dotykovým displejem s HD rozlišením. V případě tohoto zařízení již hardwarovou klávesnici nehledejte.

BB-Leap

Uvnitř zařízení pracuje Snapdragon S4 Plus. Jedná se tak pouze o 2jádrový procesor o taktu 1,5 GHz. Ten je doplněný o 2GB operační paměti. Pro data uživatele je k dispozici 16GB interní úložiště s možností dalšího rozšíření prostřednictvím microSD karty o velikosti až 128 GB.

Na zadní straně nalezneme 8MPx fotoaparát s LED bleskem. Fotoaparát umožní nahrávat videa až ve Full HD rozkišení s 30 snímky za sekundu. Zajímavá je také výdrž na jedno nabití. BlackBerry slibuje až 25 hodin při náročném využívání. Bude ale záležet na reálných testech, zda se tyto hodnoty potvrdí.

Prodej BlackBerry Leap bude zahájen v dubnu. Cena začíná na 275 dolarech (6 744 Kč) při zakoupení telefonu se smlouvou

Zdroje: engadget.com, gsmarena.com

reklama
reklama

Jiří Smrž

Fanoušek operačního systému Android, ale se zkušenostmi i s iOS a Windows Phone. Ve volném čase se rád věnuje sportům a sledování filmů nebo seriálů.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim