reklama

Google nově nevyžaduje šifrování smartphonů a tabletů, ale jen silně doporučuje

Google nově nevyžaduje šifrování smartphonů a tabletů, ale jen silně doporučuje
2015-03-03T10:52:35+02:00
• 3. 3. 2015

S představením systému Android 5.0 Lollipop jsme se dozvěděli, že Google zakomponoval do dokumentu Android Compatibility Definition podmínku související se šifrováním úložišť. Podle ní mělo být každé zařízení s Androidem Lollipop automaticky šifrované.

Lollipop-encryption-2

Google tuto podmínku stáhl zpět a nově jen silně doporučuje, aby výrobci implementovali tento bezpečnostní prvek. Tudíž záleží jen na firmách, jestli budou prodávat smartphony a tablety se zapnutým šifrováním. Na veletrhu MWC je k vidění několik novinek, které ale nejsou v základu takto zabezpečeny. Dokonce ani nedávno představený mobil Moto E.

Google nepodal jakékoliv vysvětlení, ale na základě dřívějších testů není těžké odhadnout, proč došlo k této změně. Například u Nexusu 6 bylo pozorováno, že šifrování úložiště výrazně oslabilo smartphone po stránce výkonu. V tomto případě mluvíme o top modelu s výkonným procesorem Snapdragon 805 a rychlým úložištěm eMMC. Pokud by bylo šifrování vypnuté, Nexus 6 by nabídl více výkonu.

Podobného efektu bychom se dočkali u každého zařízení. Dost silně by se tato degradace výkonu projevila u levných smartphonů a tabletů. Google zřejmě počká, až hardware nabídne lepší parametry a následně si podmíní vyšší zabezpečení.

Zdroj: androidpolice.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim