reklama

Tegra X1 – nástupce modelu K1 představen

Tegra X1 – nástupce modelu K1 představen
2015-01-05T07:16:47+01:00
• 5. 1. 2015

Nvidia zaujala technologický svět procesorem Tegra K1, který se doposud objevil v několika zařízeních a dokonce v chromboocích. Avšak o velkém rozšíření nemůžeme mluvit. Dnes na veletrhu CES 2015 v Las Vegas byl představen nástupce, který nese označení Tegra X1. Novinka by se měla objevit v tomto roce v prvních tabletech, a zřejmě se jí dočkáme u nové generace zařízení Shield. Najde si svou cestu i do chytrých aut, jak bylo prezentováno na tiskové konferenci.

nexus2cee_hero_thumb

Nvidia se u Tegry X1 pochlubila výkonem. Nečekejte jen procentuální vyjádření. Tento čip pro tablety a smartphony svým výkonem překonává hranici 1 TFlopu. Ve svých útrobách skrývá osm 64bitových jader společně s 256jádrovou grafikou založenou na architektuře Maxwell. Novinka zvládne přehrávat videa s rozlišením 4K při 60 FPS za použití kódování H.265 nebo VP9.

nexus2cee_efficiency nexus2cee_terraflop nexus2cee_a8x

Oproti svému předchůdci nabídne podstatně vyšší výkon a lepší hospodaření s energií. Nvidia uvádí, že Tegra X1 vyžaduje o 40 % méně energie než Tegra K1. Uvidíme, kdy se této novinky dočkáme a jak obstojí v konkurenci třeba s procesorem Snapdragon 810.

Zdroj: androidpolice.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim