reklama

Obchod Google Play bude zobrazovat doporučený věk u aplikací

Obchod Google Play bude zobrazovat doporučený věk u aplikací
2014-12-11T08:44:35+02:00
• 11. 12. 2014
2

V posledních měsících se dočkáváme od společnosti Google různých novinek. Většinou se jedná o aktualizace aplikací apod. Nyní přichází Google s další novinkou, tentokrát společnost přidává funkci do obchodu s aplikacemi, tedy Google Play Store.

nexus2cee_parental-rating-1 nexus2cee_parental-rating-2

Nově v Obchodě Play nalezneme u každé aplikace malé číslo, které bude značit minimální doporučený věk člověka, který bude aplikaci používat. Nejedná se sice o nějakou velkou novinku, ale Google chce pravděpodobně zlepšit a zjednodušit orientaci rodičům, zdali je daná aplikace pro jejich děti bezpečná. V detailu aplikace již nalezneme doporučení o zralosti člověka, které je však velmi obecné. Prozatím je novinka zobrazena vyvoleným uživatelům s verzí obchodu Play 5.1.11, nejedná se tudíž o plošné zavedení pro všechny. Navíc je možné vidět věk pouze v mobilní aplikaci Obchodu Play.

nexus2cee_parental-rating-3 nexus2cee_parental-rating-4

Zdroj: androidpolice.com

reklama
reklama

Lukáš Guhl

Student Vysoké školy IT. Fanoušek operačních systémů Android, iOS a všech mobilních zařízení celkově. Testuje pro čtenáře desítky aplikací týdně, které doporučuje ve svém seriálu Dotekománie doporučuje. Často lidem zdarma opravuje telefony a rád šíří informace o skvělých fintách pro Android. Na svém G+ profilu často zvěřejňuje tipy a vychytávky včetně slevových kódů a slev obchodů.

Komentáře

PepaPotopa

11. 12. 2014, 14:30

Doufám, že dalším krokem nebude, že každý uživatel bude muset vyplnit do svého google profilu svůj věk a aplikace které jsou pro vyšší věk si nestáhnou a Google opět získá další hromadu zpeněžitelných údajů o svých uživatelích.

Věk je v Google+ už teď. Z data narození, kerý je povinný, si to Google umí dopočítat sám. Aspoň myslim…

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim