reklama

Android 5.0 Lollipop přinese ochranu před uvedením do továrního nastavení

Android 5.0 Lollipop přinese ochranu před uvedením do továrního nastavení
2014-10-16T09:47:21+02:00
• 16. 10. 2014
9

Včera byl představen nový Android 5.0 s kódovým označením Lollipop spolu s novými Nexus zařízeními. Více informací neleznete na našem webu. Nový Android pochopitelně nabídne mnoho nových funkncí spolu s novým přepracovaným designem. Vývojáří mimo jiné mysleli i na zabezpečení systému při krádeži telefonu, či tabletu. Významným krokem v této oblasti je ochrana před uvedením zařízení do továrního nastavení.

lollipop_secure_1

Toto nastavení bude nedílná součást systému a pokud bude aktivována, pro uvedení zařízení do továrního nastavení bude vyžadováno heslo ke Google účtu. Samozřejmě se nabízí otázka, jak celá věc bude fungovat v případě uvedení zařízení do recovery módu, kde je rovněž možné zařízení vymazat. Předpokládáme však, že i toto bude ošetřeno, aby tak ochrana byla maximálně účinná.

S touto funkcí dostane zabezpečení telefonu či tabletu naprosto jiný rozměr. Dnes totiž pokud došlo ke zcizení telefonu, nebyl pro zloděje žádný problém telefon vymazat a používat jej dál, nebo pohodlně prodat. S novou funkcí zabezpečení to už nebude prakticky možné a zařízení se tak stane pro zloděje v podstatě bezcenné.

Zdroj: androidpolice.com

reklama
reklama

Jakub Sobotka

Působí v IT a svět IT a mobilních technologií byly vždy jeho vášní. Ve volném čase rád sportuje, čte, nebo se toulá přírodou. Ač uživatel Apple platformy, velmi dobře si rozumí i s Androidem.

Komentáře

Vždy to nějak půjde. V krajním případě flashem celého systému nanovo.

No toto by malo byť podľa mňa zpanuté povinne a hotovo… obnoviť heslo pri zabudnutí nie je ťažké a možno by sa tie telefóny fakt prestali kradnúť….

Vladimír Jícha

16. 10. 2014, 10:59

Stejně ale nevím, jak by mohl jít telefon zabezpečit proti přeflashování. To půjde tak jako tak. Ale je jasný, že pro běžný vyfetlo nebo čorkaře, což jsou asi nejčastější zloději telefonů, už je to dostatečně velká komplikace. Na druhou stranu se to v nočních bazarech a zastavárnách asi rychle naučí dělat…

No na xda som čítal, že rootovať a flashovať pôjde sakra ťažko ak to vôbec pôjde….ale už neviem ako to bolo zabezpečené… tak bojim bojim…

Honza Gál

16. 10. 2014, 13:20

Podívej se na iphone. Ten nepřehraješ pokud je na něm zapnutá funkce Find my phone a nemáš heslo k icloud účtu. A to je dobře. Když ti ho někdo ukradne, je větší šance že ti ho vrátí s tím, že ho našel protože mu bude maximálně na díly.

Jakub Šmíd

16. 10. 2014, 10:07

a co kdyz zapomenu hesla do google uctu? co pak? telefon rovnou zahodit? zda se mi to jako pitomost!

Tato funkce bude volitelná, pokud jí nebudete chtít používat, jednoduše jí nebudete zapínat. Na druhou stranu je mnou možností, jak si Google heslo obnovit.

Jakub Šmíd

16. 10. 2014, 10:35

pardon, nevsiml jsem si toto „pokud bude aktivovana“ :)

to už ale Google nemusí zaujímať že niekto zabudne heslo za to nesie zodpovednosť užívateľ nie Google …

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim