reklama

Aquos Crystal – smartphone s nejužším rámečkem okolo displeje

Aquos Crystal – smartphone s nejužším rámečkem okolo displeje
2014-08-18T16:13:14+02:00
• 18. 8. 2014
1

Výrobci chytrých telefonů se  snaží předhánět v tom, aby byla jejich zařízení co nejvíce unikátní. Trendem poslední doby byl bezpochyby růst velikosti displejů. Nicméně výrobci kolem svých displejů stále využívají rámečků, které mohou zhoršit ovladatelnost takového telefonu. Proto roste zájem o telefony, které tyto rámečky okolo displeje mít nebudou, nebo bude tento rámeček co nejmenší. Splnit toto přání se pokusila společnost Sharp, která uvedla svůj model Aquos Crystal.

 Aqous_7  Aquos_5        sharp-aquos-crystal-x-1-710x710

Přístroj z dílny této japonské společnosti jistě zaujme již na první pohled. Aquos Crystal byl vybaven displejem, který se rozprostírá téměř přes celou přední stranu. Výraznější je pouze spodní okraj, kde se vyskytuje přední kamera společně s mikrofonem. I přes to, že se i jiní výrobci snaží zmenšovat rámečky, Sharp je v tomto prozatím unikátní.

 Aquos_2 sharp-aquos-crystal-710x428

Přístroj bude k dispozici ve dvou variantách. První poskytne 5palcový displej s rozlišením 1280 x 720. 5palcový model bude vybavený 4jádrovým procesorem s taktem 1,2 GHz, který bude dále doplněn o 1,5GB operační paměti. Pro data uživatele telefon nabídne vnitřní 8GB úložiště, které lze rozšířit až o 128 GB pomocí microSD karty. Druhá varianta nabídne 5,5palcový displej s rozlišením 1920 x 1080. O výkon se postará Snapdragon 801 s taktem 2,3 GHz v kombinaci se 2GB operační paměti. Tento model nabídne uživatelům interní úložiště o celkové kapacitě 32 GB.

Aquos_8 Aquos_10 Aquos_4

Na obou telefonech nalezneme Android ve verzi 4.4. – Kitkat. 5palcový model bude k dispozici již od 29. srpna. Druhé z nabízených zařízení by se mělo dostat k prvním majitelům do prosince letošního roku. Telefon bude dostupný prozatím pouze v Japonsku. Další informace, zda se dočkají i zájemci z ostatních zemí, nejsou prozatím k dispozici.

Zdroje: androidheadlines.com, androidauthority.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Jiří Smrž

Fanoušek operačního systému Android, ale se zkušenostmi i s iOS a Windows Phone. Ve volném čase se rád věnuje sportům a sledování filmů nebo seriálů.

Komentáře

crystal x nemá chybu

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat