reklama

LG KizON – nositelný náramek pro děti se SIM kartou

LG KizON – nositelný náramek pro děti se SIM kartou
2014-07-09T07:36:39+02:00
• 9. 7. 2014

Trh nositelných zařízení (tzv. wearables) se pomalinku rozšiřuje. Zejména se prosazují chytré hodinky a sportovní náramky. Avšak společnost LG se rozhodla pro další typ, kterým je náramek pro děti – LG KizON. Je určen zejména předškolákům a nenabízí nijak rozsáhlé funkce – aspoň ne pro děti.

LG_KizON_01

LG KizON je v podstatě sledovací zařízení, které mají nosit děti. Rodič následně získává informace o pozici dítěte v reálném čase. V základní výbavě najdeme pro určování lokace WiFi a samozřejmě GPS. Přenos dat je řešen prostřednictvím 2G nebo 3G připojení.

Na samotném náramku se nachází reproduktor, mikrofon a jedno tlačítko. Jeho stisknutím dítě může zavolat na předdefinované telefonní číslo – například rodičům. Funguje to samozřejmě i obráceně, pokud ale dítě neodpoví do 10 sekund, dojde k automatickému spojení. Díky tomu může rodič minimálně poslouchat, co se děje na druhé straně.

Specifikace:

  • Interní úložiště: 125 MB ROM
  • RAM: 64 MB
  • Baterie: 400m Ah
  • Size: 34,7 x 55,2 x 13,9 mm
  • Barva: modrá, růžová, zelená
  • Sítě: 2G / 3G

Novinka je odolná proti vodě a prachu a pro spárování se smartphonem nebo tabletem vyžaduje minimálně Android 4.1 Jelly Bean. Na trh se dostane od 10. července v Jižní Koreji a následně dojde k rozšíření do USA a Evropy. Cena zatím nebyla stanovena.

LG_KizON_03 LG_KizON_02

Zdroj: lgnewsroom.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim