Domů » Články » Android »
Aktualizováno 10. 4.
V únoru jsme se dozvěděli, že Google zvýší zabezpečení Androidu. V podstatě se jedná o rozšíření funkce na kontrolu instalovaných aplikací, která doposud prověřila obsah již 4 miliardkrát. Nově toto zabezpečení bude prověřovat obsah neustále, tudíž dojde na kontrolu aplikací, které byly nainstalovány před zapnutím tohoto nástroje.
Původní článek 28. 2.
V roce 2012 se objevily první náznaky bezpečností novinky, která později zamířila přímo do Androidu. Jedná se o ověřování aplikací, jenž najdete v nastavení systému pod záložkou bezpečnost.
Tento systém pracuje se servery Googlu a snaží se zamezit instalaci aplikací, které v sobě mohou obsahovat škodlivý kód, třeba v podobě malwaru. Do této chvíle ověřování probíhalo jen při instalaci aplikace, což je dosti nevýhodné. V momentu kontroly nemusejí mít v Googlu ponětí o novém typu malwaru, tudíž může i tak proniknout do smartphonu. Navíc aplikace nainstalované pře zapnutím této funkce neprošly skenováním.
V následujících týdnech dojde k aktualizaci Google Play Services, což přinese významný pokrok v oblasti kontroly. Nově bude probíhat skenování aplikací kontinuálně. To znamená, že tato funkce prověří všechny aplikace obsažené ve smartphonu nebo tabletu, i zpětně.
Novinka ve své podstatě přináší trvalou kontrolu Androidu, což by mělo zvýšit zabezpečení Androidu. Dalo by se říci, že Google nyní zakomponovává permanentní anti-vir/anti-malware do systému. Stále však zůstává možnost vypnutí této ochrany.
Uvolňování nové verze Google Play Services bude probíhat ve fázích v následujících týdnech. Aktualizace by měla proběhnout na pozadí, tudíž o ní nemusíte vědět.
Zdroje: blogs.computerworld.com, officialandroid.blogspot.cz
Domů » Články » Android »
Google aktualizoval Chrome Beta a Klávesnici
Lava Iris Pro 20 – inspirováno iPhonem?
Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.
💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.
Ladislav Polický
10. 4. 2014, 21:33jinými slovy, začne kontrolovat i warez, který jste si nainstalovali jako .apk. A proč ne, pokud to prospěje ostatním.
Vladimír Jícha
11. 4. 2014, 9:24To jsi vydedukoval jak? Jak může Google zjistit, co je warez a co ne?
Ladislav Polický
11. 4. 2014, 21:32Tu otázku jsi nemyslel vážně, že ne?
Vladimír Jícha
12. 4. 2014, 9:54Myslel, pověz mi, jak poznáš warez…
Marek Štafl
12. 4. 2014, 14:07Co třeba podle toho, že máš nainstalovanou aplikaci, která je normálně placená, a přitom ty jí nemáš na svém účtu koupenou. Co ty na to?
Vladimír Jícha
12. 4. 2014, 14:48A to rozpozná podle názvu programu nebo jak? A co když jsem si program koupil v jiném obchodě než Google Play? Fakt to neni tak jednoduchý, jak se může na první pohled zdát…
Marek Štafl
12. 4. 2014, 14:56Proč podle názvu? Podle obsahu třeba
Vladimír Jícha
12. 4. 2014, 15:01Podle obsahu? Jak si to představuješ? Podle velikosti souboru nebo hashe? Obojí se dá lehce změnit. A navíc to pořád neřeší druhý případ.
Marek Štafl
12. 4. 2014, 15:13Proč podle hashe nebo velikosti proboha? Víš, jak funguje třeba antivir? Myslíš si, že kontroluje přítomnost virů v souboru podle velikosti nebo hashe? Všechny tyhle nástroje skenují obsah (vnitřek) souboru. Samozřejmě, tohle neřeší ten druhý případ, jak píšeš, ale myslím si, že by nebyl problém to nějak „ošéfovat“.
Vladimír Jícha
12. 4. 2014, 15:39Samozřejmě vím, jak funguje antivir. Má dva způsovy – porovnání se vzorky virů a heuristická analýza. Protože vím, jak to funguje, je mi taky jasný, že k účelum hledání warezu se to použít nedá.