reklama

Samsung přestal podvádět v testech výkonnosti

Samsung přestal podvádět v testech výkonnosti
2014-03-06T07:04:39+02:00
• 6. 3. 2014

V říjnu minulého roku se objevila kauza, kdy se podařilo dokázat, že mnozí výrobci schválně podvádějí v testech výkonnosti. Naštěstí se objevili i takoví, kteří se k těmto praktikám nesnížili. Největší pozornosti se dostalo společnosti Samsung, kde prakticky neexistovalo zařízení, jež by nepodvádělo v benchmarcích.

Samsung upravil systém Android ve svých zařízeních tak, aby při zapnutí aplikace pro testování se zvýšil výkon hardwaru. V podstatě ihned po spuštění aplikace se všechna jádra v procesorech zapnula a jejich takt šel do maximálních úrovní.

Hned na to někteří vývojáři benchmarků vydali alternativní aplikace, které měly být odolné vůči tomuto podvádění. To se ale minulo účinkem, pověst obou stran byla poznamenána.

Korejský výrobce po několika měsících reaguje a v nejnovější aktualizaci na Android 4.4.2 u Galaxy Note 3 a Galaxy S 4 neobsahuje úpravu systému. Potvrzuje to i vývojář Wanam, že ze systému byl odstraněn balíček „com.sec.android.app.twdvfs“ jenž měl vše na starost.

Web ArsTechnica udělal testy, jež vše dokázaly. Na obrázcích níže můžete vidět porovnání chování výše jmenovaných zařízení s různými Androidy.

03-3 03-2

03 03-1

Vše nakonec lze vidět i v tabulce, kde jsou srovnány výsledky s různými verzemi systémů. Lze vidět, že Android 4.4.2 vykazuje menší výkon, než třeba verze 4.3.

Screenshot_6

Zdroj: arstechnica.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat