reklama

Největší spor mezi Applem a Samsungem v USA definitivně uzavřen

Největší spor mezi Applem a Samsungem v USA definitivně uzavřen
2014-03-07T09:00:13+01:00
• 7. 3. 2014

Před dvěma lety snad neexistoval týden bez článku týkající se společností Apple a Samsung, které mezi sebou bojovaly u soudu kvůli patentům. Mělo dojít na porušení duševního vlastnictví amerického giganta tím, že Samsung kopíroval například vzhled zařízení nebo grafické zpracování ikon.

apple-vs-samsung

Ve hře byly smartphony, které se dovážejí na americký trh. Chvilkami získávala korejská společnost zákazy dovozu, ale většinou se to týkalo starších modelů. První rozsudek jasně dával za pravdu Applu, který měl získat jako odškodné přes jednu miliardu dolarů.

Po téměř dvou letech zde máme konečné rozhodnutí. Samsung musí zaplatit 929,8 miliónů dolarů. Apple zde požadoval permanentní zákaz dovozu všech modelů, které byly zahrnuty v žalobě, ale to nakonec soudce zamítl. Tudíž korejský výrobce může pokračovat v dovozu do USA.

apple-vs-samsung1

Pokud byste si mysleli, že je tímto konec všem soudním sporům, bohužel se mýlíte. Již příští měsíc začíná soudní spor, ve kterém figuruje Samsung Galaxy S III. Poněkud starší model, hlavně s ohledem na to, že byl uveden Galaxy S5.

Zdroj: gsmarena.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim