reklama

Studie Localytics: Samsung má 63% podíl na trhu s Androidy

Studie Localytics: Samsung má 63% podíl na trhu s Androidy
2013-11-14T10:00:43+02:00
• 14. 11. 2013

Marketingová společnost Localytics přinesla novou statistku jednoznačně hrající do karet jihokorejskému Samsungu. Analýza výrobci přisuzuje u chytrých zařízení běžící na operačním systému Android nadpoloviční podíl a ani zdaleka mu ostatní producenti nešlapou na paty. Výsledky možná nemůžou již nikoho překvapit, jelikož Samsung si svoji dominanci na trhu neustále snaží udržovat.

Samsung-Logo-645px

V kategorii chytrých telefonů s operačním systémem Android, kam zapadají jak klasické telefony, tak i v poslední době známé phablety, získal Samsung úctyhodný 63% podíl s takřka dvojnásobným odstupem od ostatních výrobců. Výrobce zabral vlastními modely rovnou 8 míst z celkových 10 příček. To lze považovat za hodně velký úspěch.

Celkem - Android

Co se týče tabletů, Samsung obsadil 53% podíl na trhu, přičemž nejoblíbenějším modelem se stal Galaxy Tab 2 v 7palcové a 10,1palcové verzi, který vlastní takřka 40 % aktivních uživatelů operačního systému Android. Závěrem lze dodat, že Samsungu k tomuto výsledku přispělo pouze 5 výrobků, z toho 3 telefony z řady Galaxy S a 2 tablety z řady Galaxy Tab 2.

Chytré telefony - Android

Tablety - Android

Zdroj: localytics.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat