reklama

Studie Localytics: Samsung má 63% podíl na trhu s Androidy

Studie Localytics: Samsung má 63% podíl na trhu s Androidy
2013-11-14T10:00:43+01:00
• 14. 11. 2013

Marketingová společnost Localytics přinesla novou statistku jednoznačně hrající do karet jihokorejskému Samsungu. Analýza výrobci přisuzuje u chytrých zařízení běžící na operačním systému Android nadpoloviční podíl a ani zdaleka mu ostatní producenti nešlapou na paty. Výsledky možná nemůžou již nikoho překvapit, jelikož Samsung si svoji dominanci na trhu neustále snaží udržovat.

Samsung-Logo-645px

V kategorii chytrých telefonů s operačním systémem Android, kam zapadají jak klasické telefony, tak i v poslední době známé phablety, získal Samsung úctyhodný 63% podíl s takřka dvojnásobným odstupem od ostatních výrobců. Výrobce zabral vlastními modely rovnou 8 míst z celkových 10 příček. To lze považovat za hodně velký úspěch.

Celkem - Android

Co se týče tabletů, Samsung obsadil 53% podíl na trhu, přičemž nejoblíbenějším modelem se stal Galaxy Tab 2 v 7palcové a 10,1palcové verzi, který vlastní takřka 40 % aktivních uživatelů operačního systému Android. Závěrem lze dodat, že Samsungu k tomuto výsledku přispělo pouze 5 výrobků, z toho 3 telefony z řady Galaxy S a 2 tablety z řady Galaxy Tab 2.

Chytré telefony - Android

Tablety - Android

Zdroj: localytics.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá přes dlouhých 9 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim