reklama

Firefox OS míří do dalších zemí v Evropě

Firefox OS míří do dalších zemí v Evropě
2013-11-30T10:00:47+01:00
• 30. 11. 2013

Dostupnost chytrých telefonů běžících na nové platformě od Mozilly se rozrůstá do dalších zemí světa. Nový operační systém Firefox OS si budou moci vyzkoušet také uživatelé v několika státech Evropy, což může do budoucna znamenat jejich dostupnost i na našem mobilním trhu, kam by jej mohl uvést mobilní operátor Telefónica O2. Španělská pobočka společně s vlastněným operátorem Movistar od samého prvopočátku celý tento projekt plně podporuje.

Mozilla Firefox OS

Modely jsou v tuto chvílí k zakoupení pouze u vybraných prodejců ve Španělsku, Kolumbii, Venezuele, Polsku a Německu. Následně srpen patřil trhu ve Spojených státech a obchodu eBay. Minulý měsíc s další várkou zařízení náležel americkému jihu, přesněji Brazílii, Peru, Uruguayi a Mexiku.

Společnost Mozilla oznámila, že v nejbližších dnech obohatí svými telefony mobilní trhy v Maďarsku, Řecku, Srbsku a Černé Hoře. Tam mobilní operátor Telenor do své nabídky zařazuje Alcatel One Touch se systémem Firefox OS. Dále rovněž začátkem tohoto měsíce operátor Deutsche Telekom začal nabízet totožný model v Maďarsku, kde funguje jako operátor Telekom a v Řecku jako Cosmote.

Nakonec příští rok firma plánuje expandovat s Firefox OS na mobilní trh do Asie, i když k vyjmenování konkrétních trhů nedošlo.

Zdroj: thenextweb.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá přes dlouhých 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim