reklama

Patentový troll WiLan neuspěl – blýská se na lepší časy?

Patentový troll WiLan neuspěl – blýská se na lepší časy?
2013-07-17T10:00:07+01:00
• 17. 7. 2013

Za poslední dva roky jsme mohli sledovat, jak patentové války mezi společnostmi přerůstají přes hlavu kde komu. Skoro se mohlo mluvit o nukleárních válkách, ale ve většině případů se soudily firmy, které nějakým způsobem aspoň používaly technologie ve výrobě smartphonů nebo tabletů. Bohužel těchto sporů si všimly jiné subjekty, jejichž cílem bylo co největší nashromáždění patentů, které následně byly zneužity v soudních sporech.

wi-lan-patent

Jednou takovou firmou je WiLan, která sice nic nevyrábí, ale na druhou stranu hojně využívá patentové právo v USA. Nyní ale federální soud rozhodl v několika případech, že žaloby jsou neplatné a WiLan nemá nárok na vymáhání škod za porušení patentů. Konkrétně si mohou oddychnout společnosti HTC, Sony, Alcatel-Lucent a Ericsson.

Někteří zástupci výrobců se vyjádřili s tím, že firma WiLan už od začátku přeháněla s finančními škodami, jelikož patenty nikdy nevyužila na konkrétním produktu.Ve výsledku se jedná o celkem dobrou zprávu, jelikož by to mohlo znamenat, že podobné společnosti mají po byznysu, ale možná je na oslavy příliš brzy. Společnost WiLan má v současnosti rozehráno několik jiných sporů, u kterých ještě není znám ani přibližný výsledek. Snad se podobný obchod brzy zatrhne a výrobci budou moci investovat peníze rozumněji, než je jen hnát do kapes právníků.

Zdroj: engadget.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim