První firmy řekly ano čistému Androidu

První firmy řekly ano čistému Androidu
2013-04-18T10:06:45+02:00
• 18. 4. 2013

Pokud patříte mezi ostřílené uživatele, kteří vystřídali nespočet mobilních telefonů s různými nadstavbami od výrobců, zřejmě již toužíte po něčem čistějším. Někteří fanoušci mobilního světa již nenechají dopustit na čistý Android, ale ten je v současnosti jen u modelů řady Nexus. Bohužel zde není dostatečný počet smartphonů, aby uspokojil každého zákazníka.

My-friend-Don-Pablo-600x400

V tuto chvíli se pro některé začíná blýskat na lepší časy, jelikož jsou zde první dvě firmy, které oznámily přechod na systém bez jakýchkoliv omalovánek. První je společnost Motorola, u které se to předpokládalo, jelikož majitelem je právě Google. Sám šéf designu, Jim Wicks, řekl webu PCMag bez jakýchkoliv okolků, že se společnost zaměří na čistou formu systému.

“From a software and UI perspective, our strategy is to embrace Android and to make it the best expression of Android and Google in the market. It will be the unadulterated version of Android, and I feel really good about our embracing Android and being the best Android experience.”

 Z pohledu softwaru a UI je naší strategií přijmout Android a udělat z toho nejlepší tvář Androidu a Googlu na trhu. Bude to ryzí verze Androidu a mám opravdu skvělý pocit z našeho uchopení Androidu a z toho, že nabídneme nejlepší androidí zážitek.

Tento krok se dal předpokládat a již první náznaky byly u jedné z aktualizací, která byla nedávno vypuštěna. Nyní zde máme už i druhou firmu, která se hodlá vydat stejnou cestou. Tím výrobcem je BLU, který sídlí na Floridě a v současnosti se snaží prodrat na mobilní trh.

Ve svém tiskovém prohlášení uvádějí, že se společnost rozhodla ustoupit ze svého launcheru BLU a vydávají se cestou neposkvrněného systému. Slibují si od toho méně práce, ale hlavně se mohou těšit zákazníci na rychlejší aktualizace.

Vezmou si i jiní výrobci příklad z těchto firem? Bohužel asi ne, jelikož své produkty dle jejich slov vylepšují úpravami samotného Androidu. Například Samsung, LG nebo HTC vkládají úsilí do změn, aby se dokázali odlišovat mezi sebou. Jedná se i o lákadlo na zákazníky, kteří slyší na reklamní hesla o nejlepším systému.

Zdroj: androidandme.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 2
PanzerGlass S24 MP Mraz 1

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat