reklama

ZTE telefony dostanou nový procesor Atom od Intelu

ZTE telefony dostanou nový procesor Atom od Intelu
2013-03-07T11:31:58+01:00
• 7. 3. 2013

Momentálně pátý největší výrobce chytrých telefonů, čínská společnost ZTE, oznámila uzavření nové partnerské dohody s výrobcem procesorů Intel. První model poháněný tímto procesorem je možné již zakoupit na trhu, ale do budoucna zřejmě můžeme očekávat daleko větší množství, a to díky této nově vzniklé spolupráci.

Intel Atom Z2580

Některé připravované telefony tedy poběží na nejnovějších procesorech Atom Z2580. Ty měly svoji premiéru na nedávném Mobile World Congressu a jedná se o dvoujádrové procesory, jejichž takt se může vyšplhat až na hranici 2 GHz. Navíc lepší multitasking bude zajišťovat technologie s názvem Hyper-Threading.

Nicméně své prvenství s procesorem Intel Atom si drží model ZTE Grand X IN ze září loňského roku, který měl jednojádrový procesor Intel Atom Z2460 s frekvencí 1,6 GHz. Každopádně Atom Z2580 nabídne výrazně vyšší výkon než jeho předchůdce, a to až dvojnásobný výkon a trojnásobně lepší grafiku, což by se mělo projevit i na životnosti baterie, ale opak je pravdou.

Životnost by měla setrvat na srovnatelné úrovni s ostatními procesory. Nakonec společnost ZTE ještě v nejbližší době zveřejní seznam zařízení, u nichž najdete právě procesor Atom Z2580, takže se určitě máme na co těšit!

Zdroj: talkandroid.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá přes dlouhých 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim