reklama

Aplikace typu AdBlock končí v obchodě Play – Google začal mazat

Aplikace typu AdBlock končí v obchodě Play – Google začal mazat
2013-03-14T09:20:53+02:00
• 14. 3. 2013

Minulý měsíc jsme vás informovali o novinkách, které přináší nová verze Androidu 4.2.2. Jednou z nich byla i změna zabezpečení. V tomto ohledu se mohlo zdát, že Google provedl jen některé úpravy, aby ochránil citlivá data uživatelů. Tato změna měla i svůj vedlejší efekt v podobě blokace normálního fungování aplikací, které blokují reklamu na smartphonech a tabletech. Ačkoliv vývojáři začali pracovat na opravě, nemuseli nikam pospíchat. Nová verze systému se šíří poměrně pomalu, takže měli dost času na vyřešení nových problémů.

adblockandroid

Nyní ovšem Google zakročil zcela rázně a začal mazat aplikace blokující reklamu z obchodu Play. Do této doby byly všechny aplikace povoleny a kdokoliv si je mohl stáhnout, nebo si za ně dokonce zaplatit. Vývojářům, kteří stojí za takovými aplikacemi, přišel email s vysvětlením, proč právě jejich byla anebo bude odstraněna z obchodu. Zde je plné znění.

Anglicky:

This is a notification that your application, Ad Blocker ★ Root ★, with package ID com.jrummy.apps.ad.blocker, has been removed from the Google Play Store.

REASON FOR REMOVAL: Violation of section 4.4 of the Developer Distribution Agreement.

After a regular review we have determined that your app interferes with or accesses another service or product in an unauthorized manner. This violates the provision of your agreement with Google referred to above.

All violations are tracked. Serious or repeated violations of any nature will result in the termination of your developer account, and investigation and possible termination of related Google accounts. If your account is terminated, payments will cease and Google may recover the proceeds of any past sales and/or the cost of any associated fees (such as chargebacks and transaction fees) from you.

If your developer account is still in good standing, you may revise and upload a new instance of the application that is compliant with the developer terms. Before uploading any new applications, please review the Developer Distribution Agreement and Content Policy.

If you feel we have made this determination in error, you can visit this Google Play Help Center article for additional information regarding this removal.

The Google Play Team

Česky:

Toto je upozornění, že vaše aplikace, As.Blocker Root, s id balíčku com.jrummy.apps.ad.blocker, byla odebrána z Google Play Store.

DŮVOD ODEBRÁNÍ: Porušení sekce 4.4 Developer Distribution Agreement.

Po pravidelné kontrole jsme zjistili, že vaše aplikace zasahuje do, nebo přistupuje k jiné službě, nebo produktu nepovoleným způsobem. To porušuje váš souhlas s dohodou s Googlem zmíněnou výše.

Všechna porušení jsou sledována. Vážná nebo opakovaná porušení jakékoliv povahy vyústí ve zrušení vašeho vývojářského účtu a vyšetření a případné zrušení dalších souvisejících účtů Google. Pokud bude váš účet zrušen, platby budou zastaveny a Google po vás může požadovat navrácení všech předešlých tržeb a/nebo souvisejících poplatků.

Pokud je váš vývojářský účet stále aktivní, můžete zrevidovat a nahrát novou verzi aplikace, která vyhovuje podmínkám pro vývojáře. Než nahrajete jakoukoliv novou aplikaci, prosím prostudujte si  „Developer Distribution Agreement“ a „Content Policy“

Pokud máte pocit, že jsme toto rozhodnutí provedli na základě chyby, můžete se pro získání dalších informací ohledně odebrání podívat na tento článek v Google Play Help Center

 Google Play Team

Google zde jasně popisuje porušení podmínek v bodě 4.4. Tímto se oficiálně stávají aplikace typu Adblock nežádoucí, což znamená, že je již nenajdete v obchodě Play. Dá se počítat i s rychlým odstraňováním v případě, že se objeví jakákoliv jiná. Samozřejmě zde existuje ještě warez scéna, kde budete moci aplikaci stáhnout. Bohužel s tím souvisí i nebezpečí malwaru, který se zejména vyskytuje v aplikacích z neoficiálních zdrojů.

Zdroj: droid-life.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat