reklama

NFC Secure Beta – totální ochrana mobilu pomocí NFC tagu

NFC Secure Beta – totální ochrana mobilu pomocí NFC tagu
2012-12-30T13:00:05+01:00
• 30. 12. 2012
4

Zamykací obrazovka na Android v nové verzi získala widgety a mnozí stále tvrdí, že tato ochrana mobilu není dostatečná. Dá se poměrně dobře obejít, ale i tak potřebujete nějaké znalosti. V tuto chvíli se objevila na XDA nová aplikace, která nemá suplovat standardní ochranu na zamykací obrazovce. Má ji jen vylepšit.

Nejedná se jen o dodělaní nějaké další úrovně při ověřování. Tentokrát se autor r2DoesInc zaměřil na využití NFC technologie, která je přímo využita u aplikace NFC Secure Beta. Pokud zapomenete nebo si uzamknete mobil, tak jediná cesta k jeho opětovnému odemknutí bude využitím předdefinovaného NFC tagu.

Sám autor dodává, že používá svůj NFC náramek. Díky tomu se mu nikdo nemůže dostat do mobilu, aniž by mu odcizil i jeho náramek, který má neustále na ruce. Této dodatečné ochrany se nezbavíte restartováním mobilu, ale je zároveň vyžadováno, abyste měli root, dali aplikaci možnost administrovat mobil a nesmíte mít na mobilu hardwarová tlačítka. Takže ve výsledku poběží jen na zařízení typu Nexus.

V tuto chvíli ještě nedoporučujeme využívat tuto aplikaci naplno, ale jedná se o slibný způsob dodatečné ochrany. Pokud vás i tak zajímá, tak se podívejte do originálního vlákna na XDA Developers, kde najdete i balíček ke stažení.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

tomicekpekarek

3. 4. 2013, 20:12

zkus třeba http://www.nfcmix.com – je to český eshop a mají tam i nfc náramky…

Ted jeste kde sehnat NFC naramek (Idealne z CR a za rozumne penize)
 

Tomáš Batěk

30. 12. 2012, 20:26

Ani NFC náramek není potřeba. Mám nfc tag ve velikosti hodinek, ten stačí nalepit pod hodinky a při nošení nebude ani vidět :) .

 no to bych si jeste musel koupit hodinky ktere nenosim vic nez 4 roky co nosim v kapse android telefon .

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim