Dotekomanie.cz

Google Quick Share pro Windows se mění

Quick Share

Zdroj: Google

Sdílení mezi zařízeními nikdy nebylo dokonalé, ale asi nejvíce v dané oblasti udělal Google společně se Samsungem. Po mnoha iteracích a změně názvu po vzoru Samsungu zde máme nakonec Quick Share, který mimo jiné podporuje i AirDrop, byť zatím omezeně. Nyní zde máme novou podobu pro Windows.

Quick Share ztrácí jednu možnost: Google upravuje nastavení sdílení souborů

Quick Share v novém

Aplikace nepřichází o funkce, ani nedostává nic nového, tedy až na samotný design. Níže vlevo vidíte dosavadní podobu, vpravo je novější. Sice jsou snímky ze stejné verze, tak je jasné, že šíření nového designu si řídí Google skrze své servery.

Zdroj: Dotekomanie.cz a androidauthority

V první řadě došlo na odebrání levého panelu a výběr režimu sdílení se přesunul do vysouvací nabídku do pravého horního rohu k nápovědě, nastavení a profilům. Okno je samozřejmě zvětšené, ale více působí jako místo, kam hodit soubory ke sdílení. Jakmile tak učiníte, rozdělí se na dvě časti, kde vlevo je seznam souborů, vpravo pak zařízení, kam je možné sdílet.

Zdroj: androidauthority

Sice se jedná o drobnou změnu, ale jde vidět, že se Google více zaměřuje na aplikace pro operační systémy pro počítače. Ostatně nedávno jsme se dočkali dvou aplikací.

Zdroj: androidauthority.com

Zobrazit klasickou verzi