Zdroj: Imagen 3
Domů » Články »
Dnešní AI služby a nejrůznější nástroje už umí vytvořit realistické fotografie, video i zvuk. Už nyní může být problém rozeznat, co je pravé a co bylo vytvořeno AI. Pracuje se na nástrojích pro detekci AI generovaného obsahu, ale je zde i druhá cesta – označování autentického obsahu. Youtube nyní začíná podporovat taková videa, ale musí splňovat určitá kritéria.
Autentický obsah
V dnešní době se využívá AI pro nejrůznější podvrhy, a proto autentický obsah získává na důležitosti. Na toto myslí i sami tvůrci techniky pro pořizování obsahu, tedy foťáky, kamery a nejrůznější aplikace. Někteří výrobci začali integrovat technologii C2PA, která přidává například k videu specifická metadata, která potvrzují pravost, respektive že obsah byl skutečně pořízen konkrétním zařízením a nebyl upraven.
Jakmile je takové video upraveno, editováno nebo nějak změněno, C2PA jednoduše nebude sedět, případně bude chybět. Youtube nově tento standard podporuje a jakmile zjistí patřičná metadata u videa, do popisu k němu přidá označení „Zachyceno kamerou“, jak můžete vidět níže.
Youtube konkrétně podporuje verzi C2PA 2.1 a vyšší. I tak je zde stále pravděpodobnost, že si někdo pohraje s nahrávacím zařízením a pokusí se modifikovat takové informace. Standard se ale stále vyvíjí a výrobci hledají další vylepšení. Pokud tedy na Youtube objevíte video, které navíc bude mít označení „Zachyceno kamerou“, je zde velká pravděpodobnost, že je autentické. Pokud ale nic takového neobsahuje, ještě to automaticky neznamená, že bylo modifikováno. Důvodem může být i to, že ne každý výrobce techniky ještě nepodporuje C2PA.
Zdroje: theverge.com, threads.net
Domů » Články »
V plánech Samsungu je přírůstek Galaxy A36 5G
Pixel Drop – od Gemini, až po vylepšení Foťáku
Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.
💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.
Komentáře