Realme představuje svou AI foto architekturu Hyperimage+

Realme představuje svou AI foto architekturu Hyperimage+
2024-07-07T18:00:30+02:00
• 7. 7. 2024

Zdroj: Realme

2

Společnost Realme uspořádala tento týden mediální konferenci. Akce s názvem „The Future is Here: AI is revolutionizing mobile imaging“ (Budoucnost je zde: AI revoluce mobilní fotografie) proběhla v thajském Bangkoku, a Realme na ní představila své vlastní řešení pro AI fotografii. Nese název Hyperimage+.

Hyperimage+

Tři vrstvy

Jedná se o třívrstvou architekturu, která sestává ze špičkové optiky, algoritmů zpracování obrazu podporovaných umělou inteligencí, a řešení pro AI úpravy fotografií na bázi cloudu.

Na této konferenci vystoupila řada speciálních hostů ze společností Sony a TUV Rheinland. Hovořili mimo jiné i o společném partnerství, a také o novinkách, které přinesou nové produkty řady Realme 13 Pro.

Hyperimage+

Zdroj: gsmarena

Jedním z hlavních bodů programu bylo vystoupení Francise Wonga, šéfa produktového marketingu Realme, který blíže popsal právě novou architekturu Hyperimage+. Základní vrstvou architektury je „špičková optika, která se skládá z vícero čoček, periskopových čoček a velkoplošných snímačů“. Ta bude mimo jiné součástí právě nové řady 13 Pro.

Hyperimage+

Zdroj: gsmarena

Nová úroveň mobilního fotografování

Na této vrstvě dále stojí AI algoritmy zpracování obrázků, které zlepšují kvalitu fotografií i videa. Jak uvádí Francis Wong, Realme zvolil tento nový komplexní přístup proto, aby posunul mobilní fotografii na další úroveň, a uživatelé si mohli dopřát „ultrakvalitní fotoaparát s umělou inteligencí z pohodlí svého smartphonu“.

Zdroj: gsmarena.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Petr Hlávka

Narodil se velmi mlád a zatím je stále ještě naživu. Už v dětství ho přitahovaly bity a bajty: od programovatelné kalkulačky, přes C64, MS-DOS a Windows pak (téměř proti své vůli) doputoval do univerza jménem Apple - a už v něm zůstal.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat