Meta na Instagramu zahajuje testování uživatelsky vytvořených chatbotů s AI

Meta na Instagramu zahajuje testování uživatelsky vytvořených chatbotů s AI
2024-07-07T19:46:32+02:00
• 7. 7. 2024

Zdroj: DALL.E

Meta, společnost stojící za populárními sociálními sítěmi jako Facebook a Instagram, oznámila nový krok směrem k integraci umělé inteligence do svého ekosystému. Generální ředitel Mark Zuckerberg ve čtvrtek uvedl, že Meta začne testovat chatboty poháněnými AI, které vytvořili uživatelé pomocí Meta AI studia, na Instagramu. Tento test bude zahájen v USA.

Meta pracuje na uživatelských AI chatbotech

Oznámení přišlo ve stejný den, kdy Character.AI, podporovaná společností a16z, zavedla funkci umožňující uživatelům komunikovat s AI avatary prostřednictvím hovoru. Zuckerberg uvedl, že nové AI postavy budou na Instagramu jasně označeny, aby uživatelé věděli, že komunikují s AI.

V USA probíhá první testování našeho AI studia, takže v příštích týdnech se na Instagramu možná začnou objevovat AI postavy od vašich oblíbených tvůrců a AI založené na zájmech. Tyto postavy se budou prozatím zobrazovat především ve zprávách a budou jasně označeny jako AI,” uvedl Zuckerberg.

obrázek 2024 07 07 094242269 1792x1024x

Zdroj: DALL E

Zuckerberg dále dodal, že jde o první beta verzi těchto AI a Meta plánuje jejich další vylepšování. V rámci prvního testování spolupracovala Meta s tvůrci, jako je účet meme Wasted a technologický tvůrce Don Allen Stevenson III.

Zuckerberg rozšířil případy použití AI avatarů v rozhovoru sdíleném na jeho sociálních kanálech. Zdůraznil, že tvůrci a malé podniky mohou využívat AI k interakci s komunitou a zákazníky, což je užitečné zejména v situacích, kdy tvůrci nemají čas odpovídat na všechny příchozí zprávy.

Zuckerberg také připustil, že kvalita AI avatarů bude záviset na kreativním přístupu tvůrců a že se tato “umělecká forma” bude časem vyvíjet a zlepšovat. Meta chce tvůrcům poskytnout nástroje, aby mohli experimentovat a zjistit, co funguje nejlépe.

Meta plánuje zahájit funkci s přibližně 50 tvůrci a malým procentem uživatelů, přičemž doufá, že do srpna bude plně spuštěna. Meta AI studio bylo poprvé představeno na loňské vývojářské konferenci s cílem umožnit firmám vytvářet vlastní chatboty. Tento krok naznačuje rostoucí zájem společnosti Meta o integraci AI do svých služeb, což může významně změnit způsob, jakým uživatelé interagují na platformách sociálních sítí.

Zdroj: techcrunch.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Jakub Sobotka

Působí v IT a svět IT a mobilních technologií byly vždy jeho vášní. Ve volném čase rád sportuje, čte, nebo se toulá přírodou. Ač uživatel Apple platformy, velmi dobře si rozumí i s Androidem.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat