WhatsApp zjednodušuje přenos chatů pomocí QR kódu

WhatsApp zjednodušuje přenos chatů pomocí QR kódu
2024-06-20T18:00:14+02:00
• 20. 6. 2024

Zdroj: Dotekamanie.cz

WhatsApp se připravuje na významnou změnu v procesu přenosu historie chatu mezi zařízeními, která uživatelům umožní obejít Disk Google. Tato novinka byla objevena ve verzi 2.24.9.19 aplikace WhatsApp beta.

WhatsApp zjednodušuje proces přenosu historie chatů

Dosud bylo při změně telefonu v systému Android nutné zálohovat historii chatu na Disk Google, což mohlo být poněkud nepohodlné. Zatímco WhatsApp tento proces usnadňuje, ruční aktualizace konverzací na Disku Google zůstává stále složitá.

Nový nástroj pro přenos chatu nyní využívá kód QR, jak uvedl server WABetaInfo. Když přepínáte zařízení, aplikace WhatsApp na starém telefonu zobrazí kód QR, který obsahuje všechna uživatelská data. Naskenováním tohoto kódu z nového zařízení se historie chatu přenese přímo mezi zařízeními. Tento proces by měl být jednodušší než zálohování na Disk Google, i když může záviset na množství přenášených dat, které může ovlivnit rychlost přenosu.

WA CHAT HISTORY TRANSFER FEATURE ANDROID 864x1824x

Zdroj: WABetaInfo

Nová funkce se zdá být odlišná od stávajícího nástroje pro přenos mezi iOS a Androidem, který vyžaduje fyzické propojení obou zařízení kabelem. Tento nový způsob přenosu by měl být intuitivnější a méně časově náročný.

Aktuálně je tato beta verze k dispozici pouze pro ty, kteří jsou přihlášení do beta programu WhatsApp v obchodě Google Play. Vzhledem k tomu, že beta program je momentálně plný, nebude pro nové uživatele okamžitě dostupný. Přesný termín, kdy bude tato funkce dostupná v běžném veřejném sestavení aplikace, zatím není znám, ale očekává se, že to může trvat nějaký čas.

Zdroje: 9to5google.com, wabetainfo.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Jakub Sobotka

Působí v IT a svět IT a mobilních technologií byly vždy jeho vášní. Ve volném čase rád sportuje, čte, nebo se toulá přírodou. Ač uživatel Apple platformy, velmi dobře si rozumí i s Androidem.

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 1
PanzerGlass S24 MP Mraz 2

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat