Spotify otočilo, za Car Thing vrátí peníze. Na konci roku bude zařízení i tak na vyhození aktualizováno

Spotify otočilo, za Car Thing vrátí peníze. Na konci roku bude zařízení i tak na vyhození [aktualizováno]
2024-06-17T09:40:22+02:00
• 17. 6. 2024

Zdroj: Dotekománie

Aktualizování 16. 6.

Spotify začalo vracet peníze zákazníkům, kteří vlastní jejich Car Thing. Spotify oznámilo, že tak na konci letošního roku skončí zcela bez náhrady. Firma neumožnila vrácení peněz, ale několik dní poté se na sociálních sítích objevily zprávy, že když vlastník kontaktuje podporu, tak mu budou peníze vráceny. Spotify samo uvedlo, že zákazník, který ověří svoji platbu, tak s ním budou probrány možnosti vrácení peněz.

Původní článek 27. 6.

Spotify v dubnu 2021 představila zajímavé zařízení Car Thing (volně přeloženo jako ta věc v autě), jež skvěle poslouží vlastníkům aut, kteří nemají dostupné CarPlay, Android Auto či jiné proprietární řešení od výrobce vozidla. Spotify jde sice stále přehrávat z mobilního telefonu a ten propojit se systémem auta, ale firma přišla se zařízením, jež slouží jako jejich vlastní zařízení přímo pro ovládání a přehrávání Spotify pohodlně na větší obrazovce s jednoduchým knoflíkem pro posouvání napříč seznamy, alby či playlisty. Spotify se však rozhodlo zařízení zcela ukončit, a to bez náhrady.

Smutný konec Car Thing

K 9. prosinci 2024 bude provoz zařízení ukončen a zařízení v ceně okolo 2 000 Kč již nebude provozuschopné. Spotify vlastníkům zařízení, které je na trhu od roku 2021 nenabízí žádnou náhradu ani kompenzaci. Jen odkazuje, že jsou i jiné možnosti přehrávání hudby v autě. Vlastníkům zařízení přišlo oznámení e-mailem.

stahování 946x2048x

Zdroj: @mypussyfarts, X.com

„V rámci pokračující snahy o zefektivnění nabídky našich produktů přestáváme nabízet službu Car Thing. Chápeme, že to pro vás může být zklamáním, ale toto rozhodnutí nám umožňuje soustředit se na vývoj nových funkcí a vylepšení, které v konečném důsledku poskytnou lepší zážitek všem uživatelům služby Spotify.“

Spotify přímo na svém webu uvádí poměrně smutné řešení, jak naložit s nefunkčním zařízením. Firma ani neplánuje nové zařízení či jeho aktualizovanou verzi. Chce se primárně soustředit na rozvoj aplikace, kterou mají nyní používat namísto ukončeného Car Thing. Stejně pro možnost použití Car Thing bylo paradoxně potřeba použít telefon spárovaný s automobilem, nedokázalo fungovat samostatně bez telefonu.

„Doporučujeme obnovit tovární nastavení zařízení Car Thing a zařízení bezpečně zlikvidovat podle místních předpisů pro nakládání s elektronickým odpadem.“

Zdroje: x.com, mashable.com, support.spotify.com, x.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Karel Čapka

Absolvent mediálních studií a žurnalistiky. Zajímám se o moderní technologie, sociální sítě a mám rád focení. Vždy si najdu chvilku na čtení a baví mě učit se novým věcem. Zajímají mě moderní dějiny, politika, geografie, Formule 1 a vlastně ode všeho něco.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat