Kalendář Google nabídne možnost skrýt konkrétní svátky

Kalendář Google nabídne možnost skrýt konkrétní svátky
2024-06-19T16:35:42+02:00
• 19. 6. 2024

Zdroj: 9to5google

Kalendář Google se chystá představit novou funkci, která uživatelům umožní skrývat jednotlivé svátky v jejich kalendáři. Tato novinka by měla výrazně zlepšit uživatelskou přívětivost aplikace, zejména pro ty, kteří nechtějí mít ve svém kalendáři všechny přednastavené sváteční dny.

Zobrazení svátků v kalendáři Google bude možné lépe nastavovat

V současnosti Kalendář Google automaticky zobrazuje všechny státní svátky pro konkrétní regiony, přičemž uživatelé mohou tuto funkci buď úplně vypnout, nebo omezit na vybrané svátky. S novou aktualizací však bude možné jednotlivé svátky skrývat podle vlastního uvážení. Podle analýzy nejnovější beta verze aplikace bylo objeveno, že Google pracuje na přidání této funkcionality. Konkrétně se v kódu aplikace našly zmínky o možnosti skrýt konkrétní svátky. Tato funkce by měla být součástí aktualizace Kalendáře Google verze 2024.23.0-641736842.

google calendar hide aa 1080x492x

Zdroj: 9to5google

Kromě této změny by měla být upravena i terminologie v aplikaci. Stávající možnost „Státní a ostatní svátky“ bude přejmenována na „Všechny svátky“ a „Státní svátky“ budou označeny jako „Regionální svátky“. Navíc přibude nová kategorie „Vybrané svátky“, která uživatelům umožní lepší správu svátečních dnů v jejich kalendáři. Tuto novinku již někteří uživatelé mohli zaznamenat v experimentálních verzích aplikace. I když zatím není přesné datum, kdy bude tato funkce dostupná všem, očekává se, že Google ji brzy zpřístupní širšímu okruhu uživatelů.

Zdroj: 9to5google.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Jakub Sobotka

Působí v IT a svět IT a mobilních technologií byly vždy jeho vášní. Ve volném čase rád sportuje, čte, nebo se toulá přírodou. Ač uživatel Apple platformy, velmi dobře si rozumí i s Androidem.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat