HONOR představuje technologie založené na AI pro ochranu očí a detekci falešných snímků

HONOR představuje technologie založené na AI pro ochranu očí a detekci falešných snímků
2024-06-30T09:40:32+02:00
• 30. 6. 2024

Honor 200 Pro; zdroj: Dotekománie

Globální technologická značka HONOR představila dvě průlomové inovace v oblasti umělé inteligence, které mají za cíl zlepšit bezpečnost a komfort uživatelů. Na veletrhu MWC 2024 v Šanghaji odhalila společnost HONOR své nejnovější pokroky v technologiích zaměřených na ochranu očí a detekci falešných snímků. Tyto inovace zahrnují AI technologie Defocus Eye Protection a AI Deepfake Detection.

Honor přínáší revoluční ochranu očí pomocí AI

HONOR představil technologii AI Defocus Eye Protection, která se zaměřuje na prevenci krátkozrakosti způsobené dlouhodobým sledováním obrazovky. Tato technologie simuluje účinek rozostřovacích brýlí přímo na displeji chytrého zařízení. Rozostřovací brýle jsou známé tím, že vyvolávají kontrolované rozostření v periferním zorném poli, což pomáhá udržet centrální vidění jasné a zpomaluje prodlužování osy oka, které vede ke krátkozrakosti.

gsmarena 001 (3) 1200x342x

Zdroj: GSM Arena

Studie ukazují, že po 25 minutách čtení s touto technologií dochází k průměrnému snížení přechodné krátkozrakosti o 13 stupňů, přičemž u některých uživatelů došlo k redukci až o 75 stupňů. Tato inovace tak přechází od prevence ke skutečné úlevě od očních potíží způsobených intenzivním sledováním obrazovek.

Další inovací je technologie AI Deepfake Detection, která bojuje proti rizikům spojeným s digitálními podvody a zmanipulovaným obsahem. Tato technologie analyzuje jednotlivé snímky videí, sleduje oční kontakt, osvětlení, čistotu obrazu a další faktory, aby odhalila jinak nepostřehnutelné vady. Technologie AI Deepfake Detection byla vyškolena na rozsáhlém souboru dat obsahujícím videa a obrázky související s online podvody, což umožňuje rychlou a přesnou detekci falešného obsahu.

gsmarena 002 (4) 1200x496x

Zdroj: GSM Arena

Pokud AI zjistí syntetický nebo upravený obsah, okamžitě varuje uživatele před rizikem a odradí ho od dalšího kontaktu s potenciálním podvodníkem. Detekce je schopna provést identifikaci, kontrolu a porovnání během tří sekund, čímž poskytuje rychlou a efektivní ochranu.

Inovace společnosti HONOR ukazují, jak může umělá inteligence výrazně přispět ke zlepšení každodenního života uživatelů. Technologie AI Defocus Eye Protection a AI Deepfake Detection představují významný krok vpřed v oblasti ochrany zdraví očí a digitální bezpečnosti, což potvrzuje závazek společnosti HONOR k inovacím a uživatelské bezpečnosti.

Zdroje: gsmarena.com, pressmob.cz

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Jakub Sobotka

Působí v IT a svět IT a mobilních technologií byly vždy jeho vášní. Ve volném čase rád sportuje, čte, nebo se toulá přírodou. Ač uživatel Apple platformy, velmi dobře si rozumí i s Androidem.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat