HMD chystá kompaktní tablet Tab Lite

HMD chystá kompaktní tablet Tab Lite
2024-06-23T19:40:10+02:00
• 23. 6. 2024

Nokia T10 | Zdroj: HMD

K připravovanému tabletu Slate Tab 5G se podle aktuálního úniku postaví také druhý model. Ten vynikne nejen nízkou cenou nebo kompaktními rozměry. Čínská firma HMD Global díky nálepce cenově dostupného zástupce musela výbavové prvky hodně stlačit domů. Proto tato dnešní novinka s názvem Tab Lite bude primárně zaměřena na nejméně náročné uživatele.

Slabý průměr

Tablet vpředu disponuje 8,7palcovým IPS LCD displejem s HD+ rozlišením. Pod ním běží čipová sada Tiger T610 od Unisoc a 4GB operační paměť RAM. Interní úložiště o velikosti 64 GB lze rozšířit za pomoci paměťové microSD karty. Celkovou výdrž si pod kontrolu vzal 5 500mAh článek baterie s podporou technologie rychlého 18W nabíjení.

HMD Tab Lite

HMD Tab Lite | Zdroj: GSMArena

Zadní strana nabídne obyčejný 5megapixelový objektiv fotoaparátu s LED blesk na přisvětlení záznamů. Přední snímač pro videohovory má maximální rozlišení 8 megapixelů. Dobrou zprávou je podpora LTE sítí a měla by sloužit hlavně k datovým přenosům. Kromě výstřední růžové barvy bude připravena i alternativa v podobě černé či modré varianty.

Případní zájemci si mohou připravit částku okolo 150 euro. To po přepočtu vychází na cca 3 740 Kč. Přírůstek může být oznámen někdy během letních prázdnin. Producent totiž chystá uvést několik mobilních novinek. V konečném výsledku jej lze podle výbavy brát jako nástupce za postarší tablet T10 od Nokie.

Zdroje: gsmarena.com, gizmochina.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Julinek

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry a nezanevřel ani na zařízení s Androidem.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat