HMD si nepohlídalo nový tablet Slate Tab 5G

HMD si nepohlídalo nový tablet Slate Tab 5G
2024-06-19T20:00:32+02:00
• 19. 6. 2024

Zdroj: HMD Global

Čínská společnost HMD Global nemá v nejbližších plánech pouze hromadu nových telefonů. Vůbec poprvé se na širokou veřejnost dostává čerstvá zpráva. Ta odhaluje tablet nesoucí název Slate Tab 5G. Jestliže chystaný telefon Skyline vás oslovil designem připomínající legendární Lumii 920, tak dnešní zástupce od vás rovněž získá spoustu plusových bodů.

Nostalgická vzpomínka

Připravovaný tablet má disponovat 10,6palcovým displejem založeným na IPS LCD technologii. Panel by měl dosahovat na rozlišení 2 000 x 1 200 pixelů či 90Hz obnovovací frekvenci. Delší svislá strana ještě nabídne základní 8megapixelovou kamerku. O hlavní výkon se postará procesor Snapdragon 7s Gen 2 od Qualcommu a 8GB operační paměť RAM.

HMD Slate Tab 5G 1920x1080x

Zdroj: Gizmochina

Uživatelská data pojme 128GB interní úložiště typu UFS 2.2. Samozřejmostí je podpora paměťových microSD karet. Zadní část bude patřit hlavnímu 13megapixelovému objektivu fotoaparátu a 9 250mAh článku baterie. U něj také naleznete technologii rychlého 33W nabíjení. Mezi další funkce patří 3,5mm audio jack, funkce Bluetooth 5.2, podpora datových přenosů přes 5G sítě nebo ovládání pomocí dotykového pera.

Případní zájemci si budou moci dokoupit přídavnou klávesnici v ochranném obalu. Avšak zatím není potvrzeno, kdy dojde k jeho oznámení. Možná už během konference k novým telefonům naplánované na červenec budeme vědět více.

Zdroj: gizmochina.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Julinek

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry a nezanevřel ani na zařízení s Androidem.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat