
Zdroj: Apple
Apple údajně pozastavil práce na Vision Pro 2, aby se soustředil na vývoj levnější náhlavní soupravy pro smíšenou realitu (MR). Vision Pro, uvedené na trh v únoru s cenovkou 3 499 dolarů (zhruba 81 tis. Kč), čelil kritikám kvůli své hmotnosti, výdrži baterie a vysoké ceně. Navíc se objevily spekulace o jeho slabém prodeji.
Apple mění plány s pokračováním brýlí Vision Pro
Podle serveru The Information, který citoval nejmenované zdroje, Apple informoval své dodavatele, že zastavuje vývoj nástupce Vision Pro 2 a namísto toho se zaměřuje na cenově dostupnější model s kódovým označením N109. Tato nová náhlavní souprava si má zachovat displej s vysokým rozlišením jako současné Vision Pro, ale bude postrádat některé funkce, aby byla levnější a o třetinu lehčí.

Zdroj: Apple
Cílem je, aby nová souprava MR měla cenovku kolem 1 600 dolarů, což je přibližně cena špičkového iPhonu. I když je tato cena nižší než u Vision Pro, stále je vyšší než cena konkurenčního Meta Quest 3, který stojí 649 dolarů za nejvyšší model. Apple plánuje uvedení této levnější verze na trh koncem roku 2025.
Navzdory těmto změnám Apple rozšiřuje dostupnost současného modelu Vision Pro na další trhy mimo USA. Předobjednávky byly zahájeny v Číně, Hongkongu, Japonsku a Singapuru, přičemž prodej začne 28. června. V Austrálii, Kanadě, Francii, Německu a Velké Británii budou předobjednávky spuštěny 12. července.
Zdroj: neowin.net
Komentáře