Apple pozastavuje vývoj Vision Pro 2, zaměří se na levnější náhlavní soupravu MR

Apple pozastavuje vývoj Vision Pro 2, zaměří se na levnější náhlavní soupravu MR
2024-06-21T16:34:09+02:00
• 22. 6. 2024

Zdroj: Apple

Apple údajně pozastavil práce na Vision Pro 2, aby se soustředil na vývoj levnější náhlavní soupravy pro smíšenou realitu (MR). Vision Pro, uvedené na trh v únoru s cenovkou 3 499 dolarů (zhruba 81 tis. Kč), čelil kritikám kvůli své hmotnosti, výdrži baterie a vysoké ceně. Navíc se objevily spekulace o jeho slabém prodeji.

Apple mění plány s pokračováním brýlí Vision Pro

Podle serveru The Information, který citoval nejmenované zdroje, Apple informoval své dodavatele, že zastavuje vývoj nástupce Vision Pro 2 a namísto toho se zaměřuje na cenově dostupnější model s kódovým označením N109. Tato nová náhlavní souprava si má zachovat displej s vysokým rozlišením jako současné Vision Pro, ale bude postrádat některé funkce, aby byla levnější a o třetinu lehčí.

vision pro 2074x1338x

Zdroj: Apple

Cílem je, aby nová souprava MR měla cenovku kolem 1 600 dolarů, což je přibližně cena špičkového iPhonu. I když je tato cena nižší než u Vision Pro, stále je vyšší než cena konkurenčního Meta Quest 3, který stojí 649 dolarů za nejvyšší model. Apple plánuje uvedení této levnější verze na trh koncem roku 2025.

Navzdory těmto změnám Apple rozšiřuje dostupnost současného modelu Vision Pro na další trhy mimo USA. Předobjednávky byly zahájeny v Číně, Hongkongu, Japonsku a Singapuru, přičemž prodej začne 28. června. V Austrálii, Kanadě, Francii, Německu a Velké Británii budou předobjednávky spuštěny 12. července.

Zdroj: neowin.net

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Jakub Sobotka

Působí v IT a svět IT a mobilních technologií byly vždy jeho vášní. Ve volném čase rád sportuje, čte, nebo se toulá přírodou. Ač uživatel Apple platformy, velmi dobře si rozumí i s Androidem.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat