AirPods dostanou zajímavá vylepšení, i na interakci se Siri

AirPods dostanou zajímavá vylepšení, i na interakci se Siri
2024-06-11T11:43:49+02:00
• 11. 6. 2024

Zdroj: Apple

Apple odstartoval vývojářskou konferenci WWDC 2024, kde jsme se dozvěděli zásadní novinky na následující rok. První část věnoval operačním systémům, přičemž byl hodně stručný a rychlý. Více času věnoval Apple Intelligence, což je jeho odpověď na AI služby od konkurence. I tak bude integrováno ChatGPT a v budoucnu i Gemini od Googlu. Dočkali jsme se ale také novinek u AirPods.

Dvě podstatné novinky pro AirPods

Siri dostane značné vylepšení díky Apple Intelligence, ale zatím bude vše omezeno jen na angličtinu. I tak asistentka na AirPods dostane velmi zajímavé vylepšení. Nově totiž budete moci reagovat kýváním nebo zavrtěním hlavy. Jako byste souhlasili nebo nesouhlasili se Siri. V ukázce Apple prezentoval novinku například tak, že vám bude volat kamarád. Siri se zeptá, jestli má hovor spojit a vy jen kývnete nebo zavrtíte hlavou, tedy dáte nebo nedáte souhlas. Nebudete muset nic jiného dělat, ani po ničem sahat.

Samotné reakce budou i na další funkce, ne jen pro přijímání a odmítání hovorů. Apple uvádí, že tyto povely jsou spojeny s čipem H2, což znamená, že novinka bude jen v AirPods Pro 2. generace a následně v novějších modelech.

apple Airpods pro 2 1436x829x

Zdroj: Apple

AirPody Pro nově dostávají funkci izolaci hlasu, což má přinést lepší kvalitu telefonních hovorů, zejména tedy zřetelnost. Má si například poradit se silným větrem, tedy odebere tento rušivý prvek. Poslední novinka přináší personalizovaný prostorový zvuk s dynamickým sledováním pohybu hlavy při hraní her. Kromě toho se nabídne nižší latence. Tato novinka je nabídnuta i vývojářům, aby mohli lépe pracovat se zvukem ve svých hrách.

Toto vylepšení bude dostupné na AirPodech (3. generace), AirPodech Pro a AirPodech Max. U AirPods Pro se také nabídne 16bitový 48kHz zvuk. Všechny tyto novinky budou dostupné s aktualizací iOS 18 později v tomto roce.

Zdroj: Apple

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 1
PanzerGlass S24 MP Mraz 2

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat