Threads spouští klon TweetDecku (X Pro) aktualizováno

Threads spouští klon TweetDecku (X Pro) [aktualizováno]
2024-05-31T06:30:35+02:00
• 31. 5. 2024

Zdroj: Dotekomanie.cz

Aktualizováno 31. 5.

Před dvěma týdny jsme vás informovali, že nová sociální síť Threads pracuje na vylepšené webové verzi, kde již nemusíte mít jeden seznam příspěvků. Asi je vše hotovo a dotestováno, jelikož se novinka začíná šířit mezi uživateli. My ji již máme k dispozici, přičemž rozšíření webové verze dá o sobě vědět v levém dolním rohu.

Screenshot (9) 403x174x

Zdroj: Dotekomanie.cz

Po kliknutí na připínáček si můžete postupně přidat na plochu jednotlivé seznamy příspěvků včetně svého profilu nebo i sekce pro hledání. Lze si připnout i jednotlivé profily. U většiny navíc jde zapnout automatickou aktualizaci, takže budete mít vždy přehled o novinkách. Nabízí se připnutí i aktivit, kde najdete sekce jako Vše, Sledování, Odpovědi, Zmínky, Citace, Reposty a Ověřené.

Screenshot (10) 520x628x

Zdroj: Dotekomanie.cz

Výsledek může vypadat trochu jako TweetDeck (X Pro), jen zde tedy chybí jakákoliv forma soukromé konverzace. Na ploše můžete mít připnuto více seznamů, pak se mezi nimi posouváte horizontálně.

Screenshot (11) 2537x936x

Zdroj: Dotekomanie.cz

Původní článek 17. 5.

Když se Twitter začal měnit na X, tak se konkurenční služby ozvaly a začaly lákat nespokojené uživatele. Většího zájmu se dočkali alternativní sociální sítě jako Mastodon nebo Bluesky, ale i Meta se vložila vytvořila svou verzi nazvanou Threads. Současně ale uvedla, že nechtějí dávat přednost zpravodajskému obsahu, a taky ho nějak nepodporují. I tak jde vidět, že se opět inspirovali tvůrci u X (Twitter).

Kopie nebo jen lepší webová verze?

Sociální síť X má speciální placenou verzi nazvanou X Pro, která měla dříve název TweetDeck. Jde v podstatě o webovou variantu, kde můžete mít několik vláken zobrazených vedle sebe a třeba takto sledovat specifická témata. Vše je navíc kompaktní a nabízí se dobrý přehled. Na podobné verzi se pracuje u Threads, jak ukazuje zveřejněný snímek této varianty níže.

Jde vidět, že hlavní nabídka sekcí a všech základních prvků se přesunula na levou stranu, stejně jako je tomu u X Pro. Následně je obsah rozdělen do sloupců, přičemž si je může uživatel vytvářet dle libosti. některé mohou být věnované notifikacím, konkrétním účtům nebo tématům. U každého sloupce lze zapnout automatická aktualizace.

436355672 1344316512903732 4957925320633111302 n 2880x1488x

Zdroj: Mark Zuckerberg

X Pro je kompaktnější a spíše určené pro profesionálnější použití. Varianta od Threads vypadá možná zajímavě, ale je otázka, jak moc se změní, až jednou dojde k zavedení reklam. Zatím totiž na Threads nejsou. X Pro neobsahuje reklamy, jelikož se jedná o placenou verzi.

Zdroje: theverge.com, phonearena.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 1
PanzerGlass S24 MP Mraz 2

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat