Microsoft v červenci spustí dlouho očekávaný obchod s mobilními hrami

Microsoft v červenci spustí dlouho očekávaný obchod s mobilními hrami
2024-05-11T16:35:18+02:00
• 11. 5. 2024

Zdroj: XBOX

1

Už delší dobu se mluví o tom, že Microsoft pracuje na vytvoření obchodu s mobilními hrami, který má být konkurencí a protiváhou zaběhlých obchodů Google Play a App Store. Aktuálně se objevily informace o tom, kdy k tomu dojde.

Sarah Bond, prezidentka divize Microsoft Xbox, během rozhovoru na konferenci Bloomberg Technology Summit mimo jiné uvedla, že obchod s mobilními hrami bude oficiálně spuštěn v červenci letošního roku. Video jejího rozhovoru bylo také zveřejněno na účtu Bloomberg Live X.

Nejprve jen webový obchod

Sarah Bond prozradila, že tento obchod se nejdříve objeví pouze na webu, nikoliv tedy jako aplikace v mobilních telefonech. Podle ní je internetový obchod schopen oslovit větší skupinu lidí, a také více zařízení.

Jako první budou v nabídce nového obchodu hry, které jsou aktuálně vlastněny Microsoftem. Patří mezi ně velmi oblíbené hry ságy Candy Crush, které Microsoft získal (kromě řady jiných) koupí giganta Activision Blizzard v říjnu loňského roku. Dá se také počítat s tituly jako Minecraft či Call of Duty Mobile.

Časem i pro třetí strany

Podle Sarah Bond existuje také plán na vydávání mobilních her třetích stran, nicméně podrobnosti zatím neuvedla, a nejsou tedy veřejně známy. Naznačila však, že Microsoft má plány na rozšíření obchodu i mimo web, čímž je pravděpodobně míněn klasický obchod s herními aplikacemi ve formě aplikace pro systémy iOS a Android.

Jak se bude obchod jmenovat nicméně prezidentka Xboxu neprozradila, a neví se ani to, zda před jeho oficiálním spuštěním proběhne testování obchodu v režimu Xbox Insiders.

Zdroj: neowin.net

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Petr Hlávka

Narodil se velmi mlád a zatím je stále ještě naživu. Už v dětství ho přitahovaly bity a bajty: od programovatelné kalkulačky, přes C64, MS-DOS a Windows pak (téměř proti své vůli) doputoval do univerza jménem Apple - a už v něm zůstal.

Komentáře

Ondřej Šrámek

12. 5. 2024, 8:54

A já se už lekl, že začnou vycházet nějaké normální hry na mobily, jako tomu bylo dříve (například od Gameloftu) plné verze bez mikrotransakcí.

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 2
PanzerGlass S24 MP Mraz 1

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat