Google přidává sdílení hesla v rámci rodiny

Google přidává sdílení hesla v rámci rodiny
2024-05-25T20:47:48+02:00
• 26. 5. 2024

Zdroj: Google

Některé služby začínají aktivně bojovat se sdílením uživatelským jménem a heslem, tedy zejména streamovací služby. Samozřejmě musí investovat peníze do samotného systému detekce, což není mnohdy jednoduché ani levné. Mezitím zde máme Google, který se rozhodl zavést novinku pro sdílení hesla.

Sdílení hesla

Nebudeme řešit, jestli je zrovna sdílení hesla a uživatelského jména etické. Některé služby to neřeší, ani to není nutné. Problém je zde ale pak samotný systém sdílení. Zde v podstatě platí, že není bezpečné někam opisovat taková citlivá data, jelikož nikdy nevíte, kdo naslouchá nebo kdo bude mít k takové zprávě přístup. Bezpečným řešením je předání uživatelských přístupových dat osobně, tedy fyzicky mezi dvěma osobami, ale to není někdy možné.

Google se rozhodl do svého správce hesel integrovat funkci pro sdílení, ale nelze si jen tak vybrat jakéhokoliv uživatele nebo jen účet. Je zde podmínka, že sdílet lze jen s členem rodiny, tedy s účtem, který je zapojen do funkce Google Family Link. Jak můžete vidět níže, tak při sdílení vyberete člena, kterému nasdílíte heslo. To je pak vloženo do jeho správce hesel.

Google Password Manager password sharing 1 498w 1080hjpg 498x1080x Google Password Manager password sharing 2 498w 1080hjpg 498x1080x

Zdroj: androidauthority

Současně to neznamená, že by nemohl vidět samotné heslo. To si může nechat zobrazit. Jde ale jen o kopii, takže pokud si upravíte údaje u sebe, nedojde k automatickému sdílení nové verze. Museli byste ji nasdílet znovu. Novinka se dostává do mobilů prostřednictvím aktualizace Google Play Služeb (v24.20).

Zdroj: androidauthority.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 2
PanzerGlass S24 MP Mraz 1

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat