Do aplikace Strava dorazí mnoho novinek, včetně tmavého režimu a AI

Do aplikace Strava dorazí mnoho novinek, včetně tmavého režimu a AI
2024-05-22T08:00:54+02:00
• 22. 5. 2024

Zdroj: App Store

Strava, populární sociální fitnes aplikace pro sledování kondice, nedávno uspořádala svou výroční akci Camp Strava, kde představila řadu nových funkcí, které budou zavedeny ještě letos. Pod vedením nového generálního ředitele Michaela Martina se Strava zaměřuje na zlepšení uživatelského zážitku, bezpečnosti a integrity dat.

Strava oznámila významné novinky ve své aplikaci

Jedním z nejočekávanějších novinek je zavedení tmavého režimu pro mobilní aplikaci. Tmavý režim, který se stal standardem v mnoha moderních aplikacích, bude k dispozici jak pro bezplatné, tak i placené varianty aplikace. Uživatelé budou moci nastavit, zda chtějí mít tmavý režim stále zapnutý, nebo zda se má přizpůsobit nastavení jejich telefonu. Očekává se, že tato funkce bude dostupná do konce léta, což přinese úlevu očím a zlepší čitelnost aplikace v různých světelných podmínkách.

Další významnou novinkou je připravovaný rodinný tarif. Tento tarif umožní až čtyřem osobám sdílet jedno předplatné, což je ideální pro rodiny a skupiny přátel, kteří chtějí společně využívat výhody prémiové verze. Přesné informace o ceně zatím nebyly zveřejněny, ale více podrobností by mělo být k dispozici na webových stránkách společnosti Strava. Tento krok naznačuje snahu společnosti Strava rozšířit svou uživatelskou základnu a nabídnout výhodné balíčky pro skupiny uživatelů.

Strava také zvyšuje bezpečnost a zjišťování tras zavedením nočních heat map. Tyto mapy budou zobrazovat aktivity zaznamenané mezi západem a východem slunce, což uživatelům umožní objevit dobře frekventované a bezpečné trasy pro noční aktivity. Noční heat mapy by měly zvýšit bezpečnost běžců a cyklistů, kteří preferují trénink v noci. Další novinkou jsou pak rychlé úpravy, které zjednoduší proces provádění běžných změn zaznamenaných aktivit. Uživatelé budou moci snadno upravit názvy aktivit, časy zahájení a nastavení sdílení polohy.

Jednou z nejvíce inovativních funkcí, které Strava plánuje zavést, je „Athlete Intelligence“, která využívá umělou inteligenci (AI). Tato funkce bude analyzovat uživatelská data pomocí rozsáhlých jazykových modelů a poskytovat informace o tréninku, výkonnostních ukazatelích a bude přidávat návrhy na zlepšení. AI bude rovněž hrát klíčovou roli při udržování integrity žebříčků na Stravě. Platforma plánuje zavést systém, který bude pomocí umělé inteligence lépe odhalovat a označovat nepravidelné, nepravděpodobné nebo nemožné aktivity. Například jízda na elektrokole, která byla omylem označena jako běžná jízda na kole, by mohla být správně identifikována a opravena. Tyto nové funkce představují významný krok vpřed pro Stravu a její uživatele, kteří ocení přesnější a spravedlivější žebříčky.

Zdroj: phonearena.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Jakub Sobotka

Působí v IT a svět IT a mobilních technologií byly vždy jeho vášní. Ve volném čase rád sportuje, čte, nebo se toulá přírodou. Ač uživatel Apple platformy, velmi dobře si rozumí i s Androidem.

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 2
PanzerGlass S24 MP Mraz 1

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat