Google spouští Najdi moje zařízení v nové generaci, zatím omezeně

Google spouští Najdi moje zařízení v nové generaci, zatím omezeně
2024-04-08T18:08:40+02:00
• 8. 4. 2024

Zdroj: Google

Applu jsme mohli závidět službu nalezení zařízení, jelikož není závislá na tom, jestli například hodinky jsou v dosahu Bluetooth nebo mají připojení k internetu a dokáží se ohlásit. Právě Apple používá všechna zařízení a vytváří tak pomocnou síť. Pokud tedy hledáte AirTag, tak se může ohlásit nejbližšímu iPhonu a přes něj jsou odeslána data do vašeho zařízení. Google takovou síť sliboval před rokem, ale musel si počkat, až Apple zakomponuje některé ochranné prvky. Dnes jsme se konečně dočkali a Google zavádí novou generaci.

Google mění design aplikace Najdi moje zařízení

Najdi moje zařízení

Novinka funguje velmi podobně jako verze od Applu. Ztracené zařízení může odeslat informaci přes nejbližší Android, který může vlastnit kdokoliv, a následně přes samotnou síť doputuje informace o poloze do vašeho účtu. Vzhledem k rozšířenosti mobilů se systémem Android, je velmi pravděpodobné, že dohledáte ztracené zařízení kdekoliv, kde se vyskytují lidé s tímto systémem.

Jdou zde samozřejmě podmínky a nějaké limitace. Samotná síť nebo funkcionalita jako taková vyžaduje minimálně Android 9 a majitel musí být plnoletý. Nativně je síť zapnutá, ale v rámci nastavení služby Najdi moje zařízení ve svém smartphonu můžete funkci vypnout. Také je nutné, aby vaše zařízení mělo aktivní Bluetooth a připojení k internetu, aby mohlo být nápomocné při lokalizaci hledaného zařízení.

Že vaše zařízení poslouží k lokalizaci nějaké ztraceného, se nikdy nedozvíte. Data jsou šifrována a velmi dobře chráněna. Jen v jediném případě se dozvíte například o sledovači. Android má schopnost detekovat například sledovač a upozornit vás, že je zde možnost, že vás někdo sleduje.

Co se týče podpory u Bluetooth sledovačů, tak v květnu přibydou produkty od Chipolo a Pebblebee. U sluchátek je nutné vyhlížet aktualizaci, přičemž víme o podpoře produktů od JBL, Sony a další budou přibývat. Jak to ale bývá, je zde jedno velké ale. Novinka nyní míří k uživatelům v USA a v Kanadě, až později dojde k rozšíření.

Google Find My Device
Google Find My Device
Developer: Google LLC
Price: Free

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 2
PanzerGlass S24 MP Mraz 1

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat