Google Chrome by mohl brzy umožnit podepisování PDF dokumentů

Google Chrome by mohl brzy umožnit podepisování PDF dokumentů
2024-04-25T16:40:49+02:00
• 25. 4. 2024

Zdroj: Dotekomanie.cz

Google Chrome se chystá přinést do svého prohlížeče podporu pro digitální podepisování dokumentů ve formátu PDF. Tato nová funkce, která se momentálně testuje, má zlepšit efektivitu editace PDF přímo v prohlížeči, což by mohlo být pro uživatele velmi užitečné.

Podepisování PDF v Chrome

Prohlížeč PDF v Google Chrome je již schopen zobrazovat PDF soubory a umožňuje základní interakci s nimi, jako je zvětšování nebo otáčení stránek. Avšak, ve srovnání s konkurenčními prohlížeči, jako je Microsoft Edge, je v oblasti nástrojů pro anotace a úpravy PDF Chrome stále poněkud pozadu.

chrome pdf 1510x912x

Zdroj: Android Police

Nové příznaky v aktuální testovací verzi Chrome Canary naznačuje možnost digitálního podepisování dokumentů přímo v prohlížeči. I když tato funkce zatím není plně funkční, je patrné, že Google pracuje na vylepšení svých nástrojů pro editaci PDF v prohlížeči Chrome.

Je však důležité si uvědomit, že Chrome není průkopníkem v této oblasti a že jeho funkce pro digitální podpis mohou být až prvním krokem k dalším vylepšením. Prohlížeč Edge od Microsoftu již nabízí robustní nástroje pro úpravy PDF, jako je kreslení, gumování nebo zvýrazňování.

Aktualizace by měla být k dispozici na různých operačních systémech, včetně Mac, Windows, Linux, Chrome OS, Fuschia a Lacros, ale přesný časový plán zatím není znám. Očekává se však, že nové funkce budou představeny v blízké budoucnosti prostřednictvím postupných aktualizací.

logo-app Chrome Canary (nestabilní) Google Inc. Zdarma ANDROID

Zdroj: androidpolice.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Jakub Sobotka

Působí v IT a svět IT a mobilních technologií byly vždy jeho vášní. Ve volném čase rád sportuje, čte, nebo se toulá přírodou. Ač uživatel Apple platformy, velmi dobře si rozumí i s Androidem.

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 2
PanzerGlass S24 MP Mraz 1

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat