Facebook představil nový video přehrávač

Facebook představil nový video přehrávač

Zdroj: Dotekomanie.cz

Někdy i tak jednoduchá funkce, jako je přehrávání videí, může být nepředvídatelná, případně chybí relativně základná funkce. Vzhledem k tomu, že se v poslední době tvůrci více zaměřují na videa, zejména vertikální, tak i společnosti musí řešit vývoj relativně běžných funkcí. Facebook nyní představil nový přehrávač, který přinese předvídatelné chování aplikace.

Nový přehrávač

Facebook nabízí několik formátů videí – vertikální, horizontální a také Reels. U každého jsou ale jiné ovládací prvky a také se jinak zobrazují. S aktualizovanou verzí společnost přináší konzistentnější chování. Nově v aplikaci stačí kliknout na video a rovnou se přepne do celoobrazovkové verze. Bude jedno, o jaký formát se jedná.

To ale není jediná změna. I vertikální videa dostanou posuvník a ovládací prvky, abyste se mohli lépe pohybovat v samotném videu. Dokonce zde budou k dispozici i tlačítka pro rychlé přeskakování. U horizontálních videí se nabídne navíc i tlačítko pro překlopení obrazu, aby došlo k využití celého displeje.

ezgif 4 97f7a0c015 350x305x ezgif 4 ed1259c018 350x305x

Zdroj: Meta

Facebook samozřejmě nezapomněl na funkce doporučení, respektive chce nabízet relevantnější videa. Nový přehrávač bude prvně dostupný pro iOS v USA a v Kanadě. Následně dojde k rozšíření na Android a do dalších zemích. Jak už ale bývá zvykem, celý proces zpřístupnění mezi uživatele může trvat několik měsíců, jak uvádí sama společnost.

Zdroj: engadget.com

Pravda o Pixelu 10a: Tlusté rámečky, ale geniální plochá záda! 🔥

💡ANKETA: Používáte ve svém hlavním telefonu klasickou fyzickou SIM kartu, nebo novější eSIM?

Nahrávání ... Nahrávání ...

Profilovka

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim