reklama

S Clicks získá váš iPhone fyzickou klávesnici

S Clicks získá váš iPhone fyzickou klávesnici
2024-01-10T11:39:19+01:00
• 10. 1. 2024

Zdroj: Clicks Technology

Právě přichází zajímavá novinka v kategorii příslušenství pro iPhone. Jedná se speciální „obal“ (nevím, jak přesněji to nazvat), do kterého „obléknete“ váš iPhone, a voilà – máte fyzickou klávesnici.

Řada z nás pamatuje staré tlačítkové telefony, a také svého času moderní komunikátory od Nokie či manažerské telefony od BlackBerry, které měly alfanumerickou QWERTY klávesnici. Což o to, psalo se na ní (oproti pouze číselné klávesnici, kterou měla tehdy naprostá většina mobilů) slušně, nicméně daní za to byla velikost a hmotnost.

Mnozí si možná vzpomenou na pionýry dotykových telefonů, jako byl například LG Prada, a také na skutečnou revoluci, kterou v roce 2007 přinesl první iPhone. Tehdy prakticky celý svět propadl kouzlu kapacitních displejů umožňujících multi-touch ovládání a také virtuální klávesnici.

Virtuální klávesnice

Kouzlo virtuální klávesnice je mimo jiné v tom, že je zobrazena pouze v okamžiku, kdy je třeba něco napsat, a může mít řadu podob podle toho, zda potřebuji zadávat písmena, či například pouze čísla. A i když technologie udělala velký pokrok ve formě haptické odezvy, pokud píšete delší text, pravděpodobně se shodneme na tom, že na fyzické klávesnici bychom ho dokázali napsat výrazně rychleji a také pohodlněji.

Pokud i vy patříte mezi ty, co by fyzickou klávesnici u moderních smartphonu ocenili, možná vás zaujme tato právě představená novinka. Společnost Clicks Technology představila klávesnici s názvem Clicks Creator, která je v podstatě příslušenstvím ke konkrétním modelům iPhone. K telefonu je připojena prostřednictvím Lightning nebo USB-C konektoru. To znamená, že není třeba ji nabíjet, a skrze její vlastní konektor nabíjíte právě váš iPhone.

Clicks Creator

Zdroj: Clicks Technology

Co umí Clicks Creator

Klávesnice Clicks Creator má 3 řady odpovídající tradiční QWERTY klávesnici, pod nimi je ještě 1 řada s mezerníkem a speciálními klávesami. Umí to, co byste od ní čekali, tj. mnohem snadnější (a rychlejší) zadávání textu. Umí toho ovšem více: například vám umožní používání klávesových zkratek. To znamená, že určité funkce můžete provádět, aniž by bylo nutné se jakkoliv dotknout obrazovky. Jedná se o funkce jako návrat na domovskou obrazovku, spuštění Vyhledávání, procházení webových stránek atp.
Příjemnou vlastností je také možnost podsvícení klávesnice.

Dostupnost

Jak již bylo uvedeno, klávesnici je možno připojit pouze k několika konkrétním telefonům. To je logické, neboť Clicks Creator obepíná tělo telefonu, a musí tedy sedět naprosto přesně. V současnosti je kompatibilní s iPhony 14 Pro, 15 Pro a 15 Pro Max.
Předobjednávky je možné provádět pouze na stránce výrobce, a to za cenu 139 dolarů. Dostupnost je od 1. února 2023.

Zdroj: phandroid.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Petr Hlávka

Narodil se velmi mlád a zatím je stále ještě naživu. Už v dětství ho přitahovaly bity a bajty: od programovatelné kalkulačky, přes C64, MS-DOS a Windows pak (téměř proti své vůli) doputoval do univerza jménem Apple - a už v něm zůstal.

Komentáře

Reklama

galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat