reklama

Instagram představuje AI nástroj pro editaci pozadí

Instagram představuje AI nástroj pro editaci pozadí
2023-12-30T23:44:09+01:00
• 31. 12. 2023

Zdroj: techcrunch

Společnost Meta ukázala americkým uživatelům svůj nový nástroj pro úpravu fotografií, který je poháněn generativní umělou inteligencí (GenAI). Nástroj je určen pro populární Instagram.

Ahmad Al-Dahle, šéf pro generativní AI ve společnosti Meta, uvedl ve svém příspěvku zveřejněném na síti Threads (také patří Metě), že tento nástroj umožní uživatelům změnit pozadí jejich obrázků prostřednictvím použitých zadání (prompts).

Prompts: připravené i vlastní

Když uživatelé klepnou na ikonu editoru pozadí, získají přístup k připraveným zadáním, jako například „na červeném koberci“, „pronásledován dinosaury“ nebo „obklopen štěňátky“. Kromě těchto již připravených zadání mohou uživatelé vytvářet své vlastní zadání pro změnu pozadí fotografií.

Jakmile uživatel na Instagram vloží svůj příběh s vygenerovaným pozadím, ostatní uživatelé uvidí u příspěvku nálepku „Vyzkoušej to“, takže si pak sami mohou tento GenAI nástroj vyzkoušet.

Instagram GenAI

Zdroj: Meta

Imagine with Meta

Začátkem prosince Meta zpřístupnila celkem 28 postav generovaných umělou inteligencí ve všech svých aplikacích: ve WhatsAppu, Messengeru i Instagramu. Novinka je zatím pouze pro uživatele v USA, a podporuje vyhledávač Bing od Microsoftu. Současně také uvedla na trh samostatný generátor AI obrázků s názvem „Imagine with Meta“, který používá vlastní AI model s názvem Emu.

Nejen Instagram, ale také Snapchat

Živo je v oblasti AI také jinde: Snapchat vydal před několika dny nový nástroj pro své platící uživatele. Ten umožňuje vytvářet a posílat obrázky plně generované umělou inteligencí. Tento nový nástroj navazuje na již dříve spuštěnou funkci s názvem Dreams (Sny), která uživatelům umožňuje vytvářet tematické fantastické obrázky jich samotných.

Zdroj: techcrunch.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Petr Hlávka

Narodil se velmi mlád a zatím je stále ještě naživu. Už v dětství ho přitahovaly bity a bajty: od programovatelné kalkulačky, přes C64, MS-DOS a Windows pak (téměř proti své vůli) doputoval do univerza jménem Apple - a už v něm zůstal.

Komentáře

Reklama

galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat