reklama

Gurman: nové modely iPad Air a Pro v roce 2024

Gurman: nové modely iPad Air a Pro v roce 2024
2023-12-16T11:40:11+01:00
• 16. 12. 2023

Zdroj: gsmarena

Apple má ve své aktuální produktové linii celkem 6 různých modelů iPadů. Nejmenší úhlopříčku nabízí iPad mini (7,9 palců), naopak největší (12,9 palců) pak iPad Pro. Známý „insider“ Mark Gurman z Bloombergu ovšem nyní uvádí, že v příštím roce se chystá cupertinská společnost na velký „refresh“. A jedním z hlavních úkolů bude vytvoření jasnější dělicí čáry mezi rodinami iPadů Air a Pro.

Nové iPady s procesory M2 a M3

Zdroje Marka Gurmana přímo v Applu přinášejí informaci, že se na konci prvního čtvrtletí příštího roku můžeme těšit na nové modely iPad Air poháněné procesorem Apple M2, které přinesou úhlopříčky 10,9 a 12,9 palců. Tím to ovšem nekončí: dále se totiž očekávají i nové modely iPad Pro, tentokrát s aktualizovaným designem, a premiérově též s OLED ProMotion displeji o úhlopříčkách 11, potažmo 13 palců. Uvnitř budou tepat procesory Apple M3 a novým volitelným příslušenstvím bude Magic Keyboard.

iPads 02 1200x674x

Zdroj: gsmarena

Jasné rozdělení modelových řad

S rostoucím počtem modelů iPadů je také třeba, aby Apple jasněji definoval rozdíly mezi jednotlivými řadami – současný stav může být pro mnoho uživatelů matoucí: je pro mne vhodnější Air, Pro, nebo klasický iPad? Právě tento krok se v příštím roce očekává. V plánu mimo jiné je i to, že základní iPad (model 2022) bude aktualizován „mnohem později“, což vyřadí jeho zastaralý design. Další na řadě pak bude také iPad mini (2021), přesný časový rámec ovšem zatím nebyl stanoven.

Zdroj: gsmarena.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Petr Hlávka

Narodil se velmi mlád a zatím je stále ještě naživu. Už v dětství ho přitahovaly bity a bajty: od programovatelné kalkulačky, přes C64, MS-DOS a Windows pak (téměř proti své vůli) doputoval do univerza jménem Apple - a už v něm zůstal.

Komentáře

Reklama

galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat