reklama

Akční tlačítko mají mít všechny modely iPhone 16

Akční tlačítko mají mít všechny modely iPhone 16
2023-12-07T16:35:32+01:00
• 7. 12. 2023

Zdroj: gsmarena

Zdroje serveru MacRumors přišly s informací, že společnost Apple má v plánu nasadit nové akční tlačítko pro všechny 4 modely připravované řady iPhone 16. To je přitom v současnosti exkluzivně jen u modelů iPhone 15 Pro a 15 Pro Max.

Zatím pouze u nejnovější řady Pro

Toto akční tlačítko se u dvou vrcholných modelů iPhonu objevilo při jejich představení letos na podzim. Nahrazuje tradiční přepínač ztišení telefonu, který se na iPhonech nachází již od úplně první verze iPhone z roku 2007. Jednalo se tak o charakteristický „trademark“ všech dosavadních iPhonů. Pokud se tedy nové informace ukážou být správnými, budou funkce nového akčního tlačítka moci využít nejenom majitelé plánovaných top modelů iPhone 16 Pro a Pro Max, ale také i klasických iPhonů 16 a 16 Plus. Podle některých zvěstí pak může být akční tlačítko implementováno i na připravovanou nejnovější iteraci startovního modelu iPhone SE.

Kapacitní spínač a nové tlačítko

Podle dostupných informací nepůjde o mechanický spínač se zpětnou vazbou, ale nové akční tlačítko bude kapacitní s haptickou odezvou. Tedy něco ve stylu starého TouchID tlačítka z iPhonů 5S a novějších. Apple také zdá se testuje několik možných velikostí akčního tlačítka, přičemž některé varianty jsou větší, než je současné akční tlačítko řady 15 Pro.

K akčnímu tlačítku se u řady iPhone 16 také přidá nové tlačítko s názvem „Capture Button“, které má být umístěno na pravém boku pod zapínacím tlačítkem.
Počkejme si tedy na další upřesňující informace, které se jistě objeví s blížícím se datem představení nových modelů příští rok.

Zdroj: gsmarena.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Petr Hlávka

Narodil se velmi mlád a zatím je stále ještě naživu. Už v dětství ho přitahovaly bity a bajty: od programovatelné kalkulačky, přes C64, MS-DOS a Windows pak (téměř proti své vůli) doputoval do univerza jménem Apple - a už v něm zůstal.

Komentáře

Reklama

galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat