reklama

Humane Ai Pin chce způsobit revoluci a nahradit smartphony

Humane Ai Pin chce způsobit revoluci a nahradit smartphony
2023-11-10T08:00:11+01:00
• 10. 11. 2023

Zdroj: Humane

V dubnu v tomto roce jste si u nás mohli přečíst článek o společnosti Humane, za kterou stojí bývalý zaměstnanec Applu. Ta slibovala malé osobní zařízení Ai Pin. V tomto týdnu jsme se dočkali samotného představení a oznámení dostupnosti.

Humane Ai Pin

Novinka Ai Pin se dá tak trochu přirovnat k malým osobním zařízením ze sci-fi prostředí. V podstatě se jedná o klip, který si umístíte na oblečení. Není zde standardní displej, ani se nebudete starat o aplikace, nebo to nějak párovat se smartphonem, či jiným zařízením. Interakce je zde založena zejména na hlase, takže se jedná o skutečného osobního asistenta. Má i několik RGB světel, které pomocí barev indikují stav nebo notifikaci.

Současně má zařízení několik kamer, přičemž 13MPx senzor slouží pro zachycení běžných fotek. Další slouží pro skenování ruky. Právě ruka a její pohyby jsou součástí ovládání. Sice zde není standardní displej, ale nabízí se laserový projektor, který na vaši ruku umí promítnout rozhraní. Následně můžete náklonem ruky vybírat položky a gestem je potvrzovat.

frame 2 1920x1080x

Zdroj: Humane

Nechybí reproduktor a série mikrofonů. Také se nabízí dotyková plocha, kterou zařízení aktivujete, případně ji lze využít i pro dodatečné ovládání. Softwarová stránka je zajištěna systémem Cosmos, přičemž AI zde hraje hlavní roli. Zde firma spolupracuje s Microsoftem a OpenAI, přičemž ChatGPT je velkou součástí hlavních funkcí. Zařízení umí pomoci s překladem při konverzace, případně může využít kameru i pro dotazy spojené s tím, co právě držíte v ruce.

Vzhledem k tomu, že v podstatě nemůžete ovládat softwarovou vybavenost, tedy instalovat aplikace, jste závislí na tom, co společnost integruje. S tím je spojeno i samotné připojení k internetu skrze LTE. Humane spolupracuje s T-Mobile na uvedení produktu. Novinka přijde na 699 dolarů bez daně. Za měsíční poplatek 24 dolarů je dostupná mobilní síť i s mobilním telefonním číslem.

Ai Pin se dostane na trh v USA začátkem roku 2024. Následné rozšíření asi bude pokračovat do zemí, kde je primárním jazykem angličtina a kde se podaří dohodnout s mobilními operátory. Jde tedy o velmi zajímavé zařízení a teoreticky může nahradit smartphone, ale vše bude omezeno podporou sítí a hlavně podporovanými jazyky. Pokud bychom vzali současnou cenu a převedli ji na české podmínky, Ai Pin by vás přišel na skoro na 21 000 Kč a měsíční poplatek pak na 700 Kč. Možná Ai Pin dostane šanci a způsobí revoluci. Jen je otázka, jestli společnost vydrží na současném trhu.

Specifikace

 • laserový projektor, 720p, funguje od 20 do 40 cm
 • procesor: Snapdragon, 2,1 GHz, 8 jader
 • 4 GB RAM
 • 32 GB eMMC
 • 13 MPx, 120°, f/2.4
 • 3D senzor (ToF)
 • reproduktor, 3 mikrofony
 • eSIM
 • Voice over LTE (VoLTE), LTE, 3G, GPS, GLONASS, Galileo, BeiDou, Bluetooth 5.1, WiFi 5
 • bezdrátové nabíjení
 • AI Pin – 34.2 gramů
  • 47,5 x 44,5 x až 14,98 mm
 • Dodatečná baterie – 20,5 gramů
  • 47,16 x 45,2 x 8,25 mm

Zdroj: theverge.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat