reklama

Humane chce vyměnit mobil za osobní projektor

Humane chce vyměnit mobil za osobní projektor
2023-04-21T08:00:35+01:00
• 21. 4. 2023

Zdroj: 9to5google (se souhlasem)

Už jsme viděli hodně pokusů redefinování nějakého zařízení. Stačí zmínit chytré brýle. Stále nejsou v kurzu a velké společnosti jen prozkoumávají možnosti využití. Pak jsme zde měli například telefon, který lze obtočit kolem zápěstí a mít tak chytré hodinky. Několik pokusů vzniklo, ale ani zde nedošlo na nějaký rozmach. Tentokrát přichází společnost Humane, která chce nabídnout velmi subtilní zařízení.

Osobní projektor

Za společností Humane stojí bývalí zaměstnanci Applu, Bethany Bongiorno a Imran Chaudhri. První byl ředitelem pro software, druhý byl v designovém týmu. Již nějakou dobu lákají na nadcházející produkty od Humane, přičemž součástí má být také software spojený AI, tedy nějakou formou umělé inteligence. Zatím zde nemáme konkrétní produkt, který by ihned zamířil do prodeje, ale pochlubili se osobním projektorem, na kterém se pracuje.

humane demo 8 1 1024x576x humane demo 5 1 1024x576x

Zdroj: 9to5google (se souhlasem)

Právě malé zařízení v kapse stojí za pozornost. Nemá standardní displej a ani běžné ovládání. Vše je zde řešeno hlasem, přičemž aktivaci jde provádět i přes poklepání. V sobě má malou kameru, která může sloužit pro rozpoznání objektů nebo i prostředí, ale to podstatné je právě malý projekt. Novinka totiž dokáže nejen promítat obraz na vaši ruku, ale s využitím senzorů jde reagovat s obrazem.

humane demo 3 1901x1069x

Zdroj: 9to5google (se souhlasem)

Zatím víme, že byl použit systém Android a o výkon se stará Snapdragon od Qualcommu. V podstatě jde o technologické demo a ukázku, na co se můžeme těšit. Rozhodně se jedná o zajímavý kousek techniky a navíc nám připomíná komunikátor ze Star Treku. Představte si, že jen poklepete na tento malý proužek na svém oblečení a můžeme komunikovat nebo procházet informace. Zatím si ale budeme muset počkat na finální produkt, specifikace a samozřejmě cenu.

Zdroj: 9to5google.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat