reklama

Chystá se druhá generace Samsung Smart Tag aktualizováno

Chystá se druhá generace Samsung Smart Tag [aktualizováno]
2023-08-25T19:35:54+02:00
• 25. 8. 2023

Zdroj: Samsung

1

Aktualizováno 25. 8.

Objevují se další informace o druhé generaci Samsung Smart Tag. V tomto případě bude výrobce nabízet jen jednu verzi ve dvou barevných provedení. Novinka nabídne konektivitu přes Bluetooth 5.3 a bude zde také technologie UWB pro přesnější sledování. Zatím to ale nevypadá, že by Samsung Smart Tag 2 podporoval Find My Device od Googlu. Samsung zřejmě zatím zůstane u svého řešení SmartThings Find.

galaxy smarttag 2 white 1 450x450x galaxy smarttag 2 black 450x450x

Zdroj: 9to5google (se souhlasem)

Původní článek 31. 7.

Trh s lokátory se značně zvětšil po vstupu jednoho z největších hráčů na poli mobilních telefonů. AirTag od Applu byl uveden v roce 2021 a od té doby se nezměnil. Zatím ani nemáme náznaky, že by se chystala druhá generace. Mezitím Samsung pracuje na Smart Tag2. Potvrzuje to fotografie příslušenství.

Samsung Smart Tag2

Současný Samsung Smart Tag byl také uveden v roce 2021 a v podstatě vypadá jako běžný přívěšek na klíče. Aniž by se objevily jakékoliv spekulace o druhé generaci, tak zde máme rovnou fotografii chystané novinky Samsung Smart Tag2, tedy druhé generace.

4045 1690804589 591x691x

Zdroj: slashleaks (se souhlasem)

Fotografie pochází z databáze FCC, kde probíhá certifikace tohoto příslušenství. Lze tak očekávat minimálně Bluetooth konektivitu, přičemž záznam v FCC databázi prozrazuje podporu pro UWB pro velmi přesnou lokjalizaci. Bohužel nejsou dostupné další informace nebo náznaky specifikací. Jak ale fotografie ukazuje, tak Samsung Smart Tag2 bude větší, aspoň na první pohled. Samotný otvor pro připnutí je také značně větší. Je navíc vyztužen kovovým kroužkem.

Můžeme jen spekulovat, že by tato novinka mohla nabídnout větší možnosti v rámci konektivity. Nepředpokládáme, že bychom se dočkali mobilního připojení, ale například taková integrace GPS by mohla být zajímavým vylepšením oproti hlavnímu rivalovi.

Zdroj: slashleaks.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Že by som si pravidelne každý týždeň dobíjal okrem hodiniek, tabletu, mobilu a sluchadiel ešte aj prívesok na kľúče (v prípade, že by doplnili GPS)?
Tak isto by tam musela byť nejaká SIM karta aby to ten GPS signál vedelo odoslať do telefónu. Ale bolo by to skvelé, keby to vydržalo mesiac bez nabíjania… ale aj tak si myslím, že by to ľudia zabúdali nabíjať a potom keby to potrebovali využiť, že stratia kľúče, tak to bude vybité…

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat